Blog

Okyanusya

Genel Bakış

Engebeli kıyı şeritleri, büyük yemyeşil ormanlar ve güneşin dans ettiği kumsallarla dolu olan Okyanusya, eşsiz deneyimler yaşayabileceğiniz destinasyonlardandır. Okyanusya denince akla ilk gelenlerden Yeni Zelanda ve Avustralya, el değmemiş doğanın gerçek anlamdaki karşılığı gibi olan yaklaşık 10.000 adadan oluşmaktadır. Birçok farklı talebi karşılayabilecek ve çok çeşitli destinasyonlara ev sahipliği yapıyor. Heyecan arayanlar ve benzersiz deneyimler için bir cennet olan kıta, outdoor aktiviteler için kusursuz bir zemin.

Okyanusya’da en çok ziyaret edilen yer çeşitli manzaraları ve ülkenin sunduğu kültürel cazibe merkezlerinin keyifli yapısı itibariyle Avustralya’dır. Avustralya’da kıyı şeridi boyunca outdoor etkinlikleriyle kendinizi şımartmak, milli parkları ziyaret etmek, Great Barrier Reef’teki yerel vahşi doğaya tanık olmak ve resiflerde dalış yapmak unutulmaz deneyimler arasında olacak.

Yeni Zelanda da göz kamaştırıcı bir doğal zenginliğe ev sahipliği yapmaktadır. Pek çok zıtlıkları ile Yeni Zelanda, sarp dağların, cezbedici buzulların, fiyortların, volkanik platoların ve uçsuz bucaksız güzellikteki yeşil ovaların nefes kesici manzaralarını sunuyor.

Melanezya bölgesinde bir ada ülkesi olan Fiji, 330’dan fazla ada ve 500’den fazla adacıktan oluşuyor. Rengarenk mercan oluşumları, bozulmamış kumsallar ve yemyeşil tropik ormanlarla kaplı bu ülke ziyaretçilerini lüks konaklama tesislerini barındıran tek bölge olması ile farklılaşıyor. Fiji çiftler tarafından en çok rağbet gören destinasyonlardan biridir.

Ziyaretçiler genellikle takımadaların en büyük adası olan Viti Levu’da kalırlar, oradan da dalgıçlar ve şnorkelle yüzenler için bir cennet olan Mamanuca ve gezegenin dördüncü en büyük mercan oluşumuna sahip olduğu bilinen Kadavu gibi diğer adalara geçebilirler. Okyanusya kıtası keşfedilmeyi bekleyen destinasyonlarıyla farklı deneyimler sunuyor. Fantastik bir seyahat hayal ediyorsanız destinasyonun uzmanı olan danışmanlarımız tarafından hazırlanacak programlar için lütfen bizimle iletişime geçin.

Programlarımız

Kişiye Özel Kişiye Özel | Avustralya
Size Özel Tarihler
6
Avustralya
Fiyat Sorunuz
Keşfet

Login

Fırsatlar

Destinasyonlar

İlgi Alanları

Vize