Blog

Güney Amerika

Genel Bakış

Orta ve Güney Amerika, manzaralar ve kültürler söz konusu olduğunda dünyadaki en çeşitli destinasyonlar arasına giriyor. Antik kalıntıları, zengin tarihi, gezegendeki en büyük yağmur ormanını ve hatta buzulları bulabilirsiniz. Müziğin ve dansın kıtası Güney Amerika’da düzenlenen karnavallarda insanların sergilediği salsa ve tango gösterilerine hayran kalmamak elde değil. Brezilya’nın bembeyaz kumsallarında denizin ve güneşin tadını çıkartarak dinlenirken lokal işletmelerin ağız sulandıran lezzetlerinin tadına bakmak yapılabilecek en güzel aktivitelerden olacak.

Yüksek dağları, İnka kalıntıları, kültürü, renkleri ve manzaralarıyla tanınan Peru, Machu Pichu’ya ev sahipliği yaptığı için Güney Amerika’nın en çok ziyaret edilen destinasyonların başında geliyor. Dominik Cumhuriyeti, masmavi denizin ardından uzanan yemyeşil tropik ormanları, palmiye ağaçlı kumsalları, tarihi başkenti, sıcak insanları, müziği ve dansı ile öne çıkıyor ve el değmemiş plajları dinlenmek ve lüks butik otellerde konaklayarak denizin keyfini çıkarmak için en iyi seçenekleri sunuyor.

UNESCO tarafından korumaya alınan başkent Santo Domingo, kolonyal mimarisi, kiliseleri, taş sokakları ve kolonyal mimarisiyle ziyaretçilerini her anlamda tatmin ediyor. Yemyeşil Amazon ormanları, sömürge kasabaları, volkanik dağları ve renkli şehir merkezlerinin bulunduğu bir ülke olan Ekvador’da geçireceğiniz zaman içinde ülkeye ve Galapagos adalarında bulunan biyolojik çeşitliliğe aşık olabilir, oradan dönmek istemeyebilirsiniz. Aşkın hüküm sürdüğü şehir olarak tarif edebileceğimiz Kolonyal mimarisi ile Havana; renkli klasik Amerikan arabaları, sıcak kanlı insanları, müzik kültürü, dansları, puroları ve kaliteli romları ile keşfedilmeyi bekliyor.

Afro Amerika kültürünün merkezi olan Santiago de Cuba, Küba’nın bağımsız bir ülke olmasının ardında yatan Küba Devriminin başlangıç noktasıdır. Efsanevi Maya ve Aztek uygarlıklarının antik kentleri, tarihi piramitleri, kolonyal şehirleri, geleneksel festivalleri, sahilleri, müziği ve lezzetli mutfağıyla ziyaretçilerini büyüleyen çok renkli bir ülkedir Meksika. Maya şehri Merida, muhteşem Uxmal piramitleri; dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Chichen Itza; denizi, beyaz kumu, hareketli sahil kasabası ile Tulum, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak seçilen San Miguel de Allende Meksika’da görülmesi gereken yerler arasında.

Şili şaşırtıcı deneyimlerin ve büyüleyici doğal güzelliklerin ülkesi olarak karşımıza çıkıyor, Şili’deki seyahatiniz boyunca lüksü ve macerayı bir arada yaşayabilirsiniz. Güney Amerika’nın en zengin ülkelerinden biri olarak ziyaretçilerine inanılmaz lezzetli yemekler, şaraplar ve eşsiz manzaralar sunar. Şili’de Atacama Çölünde ayın çarpıcı güzellikteki manzaralarını izleyebilir, Patagonya’da Torres del Paine Ulusal Parkındaki granit kuleleri ve buzulları keşfedebilirsiniz.

Atlantik okyanusu ile And dağları arasında yer alan Arjantin, Iguazu’nun basamaklı şelaleleri, Pampa’nın sonu gözükmeyen yemyeşil ovaları ve görkemli And dağları ile Güney Amerika’nın olağanüstü ülkeleri arasındadır. Arjantin Patagonya’nın görkemli buzulları ve her köşesinde tango tınıları duyabileceğiniz Buenos Aires’in renkli kültürel yapısıyla, insanı her saniye şaşırtarak ilginç ve güzel deneyimler yaşamasını sağlıyor. Gustosu ile öne çıkan Arjantin’de lüks ile eşsiz aktiviteleri bir araya getirebilir; büyük ve heyecanlı tango şovlarından, Salta köylerine ve And dağlarının eteklerine kurulmuş şarap evlerinin leziz şaraplarını tatmaya kadar birbirinden farklı pek çok hazzı yaşama şansı sunuyor.

Orta Amerika kıtasının hazinesi konumunda olan Kosta Rika doğal güzellikleriyle büyüleyici bir ülkedir. Flora ve faunasının zengin yapısıyla, bulut ormanları ve kumsallarının büyüleyici havasıyla maceraları keşfetmek ve vahşi yaşamı izlemek için harika bir destinasyon. Deniz kaplumbağalarının benzersiz göçünü burada deneyimleme şansına sahip oluyorsunuz. Guetemala, Orta Amerika kıtasındaki en çok yerli nüfusa sahip ülkelerin başında geliyor. Kültürel olarak zengin bir yapıya sahip ülkede Maya uygarlığından Hint kültürüne kadar pek çok eser bulunuyor. Antigua kolonyal kentinin sokaklarında dolaşarak, aktif yanardağların şehrin yapısına kattığı havayı yaşayabilirsiniz.

Ülke sahip olduğu zenginlikler itibariyle pek çok deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Atitlan gölünün büyüleyici manzaralarını izlerken hayran kalacaksınız. Yağmur ormanlarının derinliklerinde yer alan Tikal şehrini keşfetmek için yaptığınız yolculuk sırasında tropikal kuşları ve maymunların doğal yaşamına hayran kalıyorsunuz. Maceraperestler için cennetten bir köşe olan Belize, olağanüstü derecedeki canlı vahşi yaşamı, tarihte büyük bir yer tutan Maya uygarlığına ait kalıntıları ve dünyadaki en büyük ikinci bariyer resifine ev sahipliği yapıyor. 

Orta Amerika’daki konumu ve Karayipler’de bulunan plajlarıyla lüks ve rahat konaklama için en iyi seçenekleri sunuyor. Güney Amerika her bölgesiyle kendisine hayran bırakan nitelikte! Tecrübelerimizin ışığında sizin taleplerinize uygun olarak hazırlayacağımız Güney Amerika seyahatinizde keyifli anlar yaşamaya doyamayacaksınız.

Programlarımız

Grup TuruDoldu Grup Turu | Şili-Arjantin Patagonya
07-20 Mart 2023
3
Arjantin
$6500
Keşfet
Kişiye Özel Silversea Cruises - Sizin için seçtiklerimiz 2023
Kişiye Özel Silversea Cruises Ayrıcalığı ile Sizin için Seçtiklerimiz
Kişiye Özel Kişiye Özel | Peru
Size Özel Tarihler
6
Peru
Fiyat Sorunuz
Keşfet
Kişiye Özel Kişiye Özel | Ekvador ve Galapagos
Size Özel Tarihler
6
Ekvador
Fiyat Sorunuz
Keşfet

Login

Fırsatlar

Destinasyonlar

İlgi Alanları

Vize