Blog

Hakkımızda

Ekibimiz

Biz Kimiz?

blank
Meltem İSKİT

1986’da Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve 1990’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Amerikan bilgisayar şirketi NCR’da 12 sene uluslararası pazarlama ve yöneticilik yaptı. Hem iş sebebiyle, hem de yeni yerler görme merakından, dünyanın pek çok yerini gezme, değişik ülkelerde çalışma ve farklı kültürleri tanıma fırsatı oldu.

Çok severek yaptığı seyahat organizasyonları hobisini 2002 yılında meslek haline getirmeye karar verdi ve turizm sektöründe bir süre tecrübe edindikten sonra, 2006’da Far’n Away Travel’i kurdu. Dünyanın farklı yerlerine küçük gruplarla yaptığımız gezilerin pek çoğuna tur lideri olarak katılıyor.

Özellikle Afrika’da safari turları en büyük tutkusu. Gezmiş olduğu 100’den fazla ülke, 16 yılda eşlik ettiği 160’dan fazla grup turu tecrübesi ve hiç bitmeyen seyahat tutkusu sayesinde, Far’n Away Travel müşterilerine, özel deneyimler yaşatacak gezi programları tasarlıyor.

1983’de Adana Anadolu Lisesi, 1988’de Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden, 1989’da da İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme İhtisası MBA programından mezun olup, 1991’de NCR Bilişim Sistemleri A.Ş.’de çalışmaya başladı. Bir süre Türkiye’de çalıştıktan sonra Almanya’da Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde çeşitli yöneticilik görevleri ile yoğun seyahat hayatı başlamış oldu.

Bilişim sektöründeki 20 yıllık profesyonel hayatını ödeme sistemleri ve dış kaynak kullanım servisleri konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan First Data’nın Türkiye genel müdürlük görevi ile sona erdirdikten sonra 2010’da Far’n Away Travel Yönetici ortağı olarak en sevdiği fotoğraf, şarap, yemek (yapmak ve iyi yapılanların takdirle keyfini çıkartmak), outdoor sporları (özellikle pist dışı ve helikopter kayağı) ve seyahat hobilerini işe dönüştürmüş olmanın manevi hazzı ve heyecanı ile çalışıyor, helikopter kayağı, doğa ve şarap&lezzet turlarımızın pek çoğuna tur lideri olarak katılıyor.

Chaine des Rotisseurs Officer üyesi olup, şarap ve içecekler konusunda eğitiminde Wine and Spirits Education Trust (WSET) Level 3 sertifikasını alarak Türkiye Şarap Uzmanları ve Eğitimcileri Derneğinin ilk üyelerinden birisi oldu. Gezmiş olduğu 100’den fazla ülke, 500’den fazla şehir tecrübesi, deneyimlediği yüzlerce özel restoran, şarap ve viski üreticisi sayesinde Far’n Away Travel müşterilerine karşılaştırmalı tavsiyelerde bulunarak, istedikleri tarzdaki programların tasarlanması ve özel deneyimler sunulmasını sağlıyor.

blank
Levend İSKİT
Sizden Gelenler

Yorumlarınız

blank
blank

Login

Fırsatlar

Destinasyonlar

İlgi Alanları

Vize