Blog

Mauritius

Genel Bakış

Tropik ada tatilinizde deniz kenarında dinlenme dışında bol aktivite, kültürel zenginlik ve lokal lezzetler arıyorsanız, Mauritius tam size göre bir destinasyon. Hint Okyanusu’nun güneybatısında yer alan, volkanik faaliyetler sonucu oluşmuş ada ülkesi Mauritius, 150 kilometre uzunluğundaki kumsalları, hindistan cevizi ağaçları, muhteşem bitki örtüsü, şekerkamışı tarlaları ve tropikal ikliminin getirdiği dingin yaşam tarzı ile ziyaretçilerini büyülüyor. Beyaz kumlu, mavi ve turkuazın birbirine karıştığı serin sularda yüzmek isteyenler için 2 km uzunluğundaki Trou Aux Biches cennetten bir köşe.

Dalgasız, dibi kum ve akvaryum gibi bir deniz için Flic en Flac, dünyanın en fotojenik dağ manzaralarından birine bakarak serinlemek için Le Morne, aktiviteler ve canlı lokal hayata yakın, tertemiz sularda yüzmek için Grand Baie sizleri bekliyor. Kitesurf, parasailing gibi deniz sporları ve kano, dalış, şnorkel gibi deniz aktiviteleri mümkün.

Aktif bir tatil isteyenler için yemyeşil tropik yağmur ormanları, gürül gürül akan şelaleleri, birçok farklı endemik bitki türü ve adaya özgü hayvanların bir arada bulunduğu sizi şaşırtacak güzellikteki Black River Gorges Ulusal Parkı görülmeden dönülmeyecek kadar güzel.

Çok kültürlü olan adanın geçmişi 9. yüzyıla kadar uzanıyor. Tapınaklar, kiliseler ve camilerin bir arada bulunduğu ülkede Hintli, Avrupalı, Afrikalı ve Çin kökenli farklı etnik gruplar uyum içinde ve özgürce yaşıyor. Keyifli ve dinlendirici bir tropik ada tatili yaparken, eğlenceli ve misafirperver insanlarla karşılaşacağınız Mauritius’ta çeşitli doğa aktivitelerini ve Çin, Hint ve Avrupa mutfaklarının karışımından oluşan lezzetli yemekleri ve tropik meyveleri de keşfedebilirsiniz.

Programlarımız

Login

Fırsatlar

Destinasyonlar

İlgi Alanları

Vize