KUZEY SPITSBERGEN, ARKTİK YAZ 6-16 TEMMUZ 2022

İkonik Arktik arazide vahşi yaşam keşfi

Fırsat Paketi

Özel anlaşmamız sayesinde uygun fiyatlı bir deneyim...

Kutup Bölgesi, Gemi ve Nehir Turları

Kutup Bölgesi

Rembrandt yelkenlisi ile Kuzey'de Arktik Yaz Keyfi

4.000 EUR

6-16 Temmuz 2022

Oceanwide Expeditions’ın S/V Rembrandt Van Rijn gemisi, geçen yüzyılın başında yapılmış, 1994 yılında Hollanda’da 3 direkli yelkenli olarak yeniden inşa edilmiş, 1994 – 1996 yılları arasında Spitsbergen ve 1998 – 2001 yılları arasında Galapagos’da kullanılmış, 2011’de ise komple renove edilmiş, komünikasyon ve navigasyon ekipmanları en son SOLAS yönetmeliğine göre yenilenmiştir. 16 kabinde maksimum 33 yolcu kapasiteli, 2 rehberle birlikte 12 personeli olan, 56 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde, maksimum 9 knot hızında, baş kısmı kuvvetlendirilmiş Rembrandt, küçük adalar arasında ve Arktik sularında keşif seferi için çok uygun bir teknedir. 2 zodiac bot ile karaya çıkabilir ve ulaşımı zor olan yerlerde vahşi hayatı yakından görebilir, tekne hareket halindeyken de açık alanlarda manzaraları izleyebilirsiniz.

Kuzey Avrupa’nın en uzak bölgelerine yelken açacağınız Kuzey Spitsbergen gemisi ile tarihi balina avcılığı kalıntılarını, buzulları, Auk kuşlarını ve kutup ayılarını gözlemleme fırsatını bulacaksınız. Sade görünen kırsal alanına rağmen yüzden fazla bitki türünün kayıt altına alındığı Svalbard ve ilk minke balinasını göreceğiniz Isfjorden’den başlayacak maceranıza tilkiler, deniz kuşları ve otlayan ren geyikleri eşlik edecek. Balina yağı pişirmek için kullanılan 17. Yüzyıldan kalma Bask fırınlarını ziyaretin yanı sıra buzulları seyretmek ve halkalı ve sakallı foklara, deniz kuşu kolonilerine, zaman zaman kutup ayıları ve beyaz balinalara merhaba deme şansını yakalayacaksınız. 20. yüzyılın başlarından kalma mermer madenciliğinin kalıntılarını görebileceğiniz Ny London ve dünyanın en kuzeydeki kasabası olan Ny Ålesund’ı deneyimleme ve 1926’da Kuzey Kutbu üzerinden Nome, Alaska’ya ilk uçuşu yapan zeplin Norge’un ünlü çapa direğini görme fırsatını elde edeceksiniz.

Öne Çıkanlar

 • Uzman mürettebatı ve çevik gemileri, güvenli geçiş, hızlı karaya çıkma ve son derece esnek güzergahları ile Oceanwide Expeditions konfor ve güvencesi
 • İlk olarak 1947’de bir ringa balığı avcısı olarak inşa edilen, daha sonra 1994’te Hollanda’da üç direkli bir yolcu gemisi olarak renove edilen s/v Rembrandt van Rijn
 • Norveç Denizi, Grönland Denizi ve Arktik Okyanusun arasında kalan, kuzey Norveç’teki Svalbard takımadalarının en büyük ve tek kalıcı nüfuslu adası Spitsbergen
 • Kuzey kutbunun hayranlık uyandıran ‘ev sahipleri’ Kutup ayıları
 • Ortalama uzunluğu 2-3 metreyi bulabilen 800 ila 1200 kg ağırlığında ve hayatının üçte ikisini suda geçiren Walrus Fokları
 • Kendi türettikleri frekanslı sesleri ile haberleşen ‘deniz kanaryaları’ takma isimli Beluga Balinaları
 • Kelimenin tam anlamı ile güvenli liman anlamına gelen Kuzey Kutbu gemilerinin korunaklı sığınağı Trygghamna
 • Spitsbergen’den Liefdefjorden’e ulaşan buzul Monacobreen
 • Arktik’teki en büyük fiyortlardan biri olan ve Norveç Svalbard takım adalarındaki en uzun ikinci fiyort
 • Arktik su yolu Isfjord
 • Kuzey yarım küredeki en büyük deniz ördeklerinden biri olan Eider Ördeği
 • Kış göçü diyetlerinin sevimli haydutları Arktik Skualar
 • Hem büyük skuaların üreme alanlarını, hem de kutup ayısı görmek için muhtemel noktalardan birisi olan Svitjodbreen

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

4.000 Euro

Dahil Hizmetler
Seyahat programında belirtildiği şekilde belirtilen gemide yolculuk
Atıştırmalıklar, kahve ve çay dahil olmak üzere gemideki tüm yemekler.
Zodiac tarafından yolculuk boyunca tüm kıyı gezileri ve aktiviteleri.
Deneyimli keşif personeli tarafından tanınmış doğa bilimcileri ve liderlik tarafından ders programı.
Kar ayakkabılarının ücretsiz kullanımı.
Havaalanı, oteller ve gemi arasındaki transferler ve bagaj işlemleri, yalnızca Longyearbyen’e gidiş-dönüş grup uçuşlarındaki yolcular için.
Program boyunca tüm çeşitli hizmet vergileri ve liman ücretleri.
AECO ücretleri ve devlet vergileri.
Kalkış öncesi kapsamlı malzeme.
Dahil Olmayan Hizmetler
Tarifeli veya charter uçuşlarda herhangi bir uçak bileti
Arazi öncesi ve sonrası düzenlemeler.
Pasaport ve vize masrafları.
Hükümet varış ve ayrılış vergileri.
Karadaki yemekler.
Bagaj, iptal ve kişisel sigorta (şiddetle tavsiye edilir).
Fazla bagaj ücretleri ve çamaşırhane, bar, içecek ücretleri ve telekomünikasyon ücretleri gibi kişisel nitelikteki tüm kalemler.
Gemideki komiserler ve diğer hizmet personeli için seferlerin sonunda alışılmış bahşiş (kılavuzlar sağlanacaktır).

DİĞER FIRSAT PAKETLERİE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.