ST. PETERSBURG

Rusya'nın ihtişamlı kenti...

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Kültür, Sanat

Avrupa

Kuzey'in Venedik'i olarak anılan St. Petersburg...

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Baltık Denizi kıyısında, Neva Nehri üzerinde 42 adaya yayılmış St. Petersburg, kurulduğu günden bu yana ülkenin batıya açılan penceresi olmuş. Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri olarak kabul edilen St. Petersburg’un önemli bir başka özelliği de, su kenti olması. Kanalları ve köprüleriyle “Kuzey’in Venedik’i” olarak anılan St. Petersburg, geniş bulvarları ve Çarlık döneminden kalma binalarıyla ihtişamlı bir kent. Tarihi, kültürel ve mimari önemi dolayısıyla UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası kabul edilerek korumaya alınmış. Birçok eşsiz opera, bale, konser organizasyonlarına ev sahipliği yapmış Mariinsky Tiyatrosu ise 1860 tarihinde yapılmış nadide bir tarihi eser. “The Stars of the White Nights” Uluslararası Müzik Festivali dünyada oldukça büyük bir ilgiyle karşılanan önemli sanat festivallerinden bir tanesi.

Destinasyonda Öne Çıkanlar 

  • Büyük Petro’nun kazandığı zaferden sonra yaptırmaya karar verdiği görkemli Peterhof Sarayı
  • Dünyanın en önemli müzeleri arasında sayılan Hermitage.  Leonardo Da Vinci’nin “Litta Madonna” eserinin sergilendiği koleksiyon; tarih öncesi sanat eserleri de dâhil olmak üzere Rus Sanatı, Klasik Sanat, Doğu Sanatı, Fransız ve İngiliz Sanatı, İtalyan ve İspanyol Sanatı ve 20. yüzyıl Avrupa Sanatı eserlerini de içeren 3 milyondan fazla esere ev sahipliği yapmaktadır.
  • St. Petersburg tarihinin en büyük hazinelerinden biri sayılabilecek Peter & Paul Kalesi
  • Çar II. Alexander’ın suikaste uğradığı yerde yapılan 5 kubbeli Dökülen Kan Kilisesi
  • Şehrin görüntüsüne renk katan, altın ve granitten yapılma St. Isak Katedrali
  • Neva Nehri‘nde kenti panoramik olarak görebileceğimiz tekne gezisi.
  • “The Stars of the White Nights” Uluslararası Müzik Festivali dünyada oldukça büyük bir ilgiyle karşılanan önemli sanat festivallerinden bir tanesi.  1993 yılında, Mariinsky Tiyatrosunun Sanat ve Genel Direktörü aynı zamanda orkestra şefi Valery Gergiev tarafından başlatılan festival senelerden beri birçok ünlü eserin sanat severler ile buluşmasına aracı olmuştur. Tarihe göre, festival kapsamında, Mariinsky Tiyatrosu Konser Salonu’nda dünyaca ünlü şef Valery Gergiev yönetimindeki Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası konserini, Mariinsky Tiyatrosu’nda sergilenecek olan bale, opera ve klasik müzik konserlerini seyretme imkanı
  • **Festival programı Nisan – Mayıs döneminde açıklanmaktadır. Seyahat tarihimizde sergilenecek performanslar ve konser bilgileri, bilet ücretleri ile birlikte ayrıca gönderilecektir. **

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Aqua Expeditions Erken Rezervasyon Fırsatları

Kişiye Özel: Antarctica21 ile Beyaz Kıtaya Yolculuk

Kişiye Özel: Ada Dreams | History, Kayaköy Fethiye

Kişiye Özel: Chenot Palace ile RejenerasyonE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.