SAN SEBASTIAN

Lezzet dolu bir destinasyon...

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Şarap & Lezzet

Avrupa

Avrupa'nın gurme başkenti San Sebastian...

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

La Concha koyunun masmavi denizi ve etrafındaki yemyeşil tepeleri arasında 16. yüzyılda kurulmuş heybetli San Sebastian hem doğası, hem de yemek kültürünün tatlı karışımı ile çok keyifli bir şehir.

San Sebastian (Bask dilinde Donostia) 3 tane 3 yıldızlı restoranı, toplam 16 Michelin yıldızı, sayısız Pintxo (Basque bölgesine ait tapa benzeri minik yemekler) barları ile Avrupa’nın gurme merkezlerinden birisi. 12nci yüzyılda kurulan şehir İspanya’nın mutfak başkenti olduğu için yemek kültürü oldukça eski ve köklü. Şehir kişi başına dünyanın en çok bar ve restoranı olan şehri olmak ve kişi başına en fazla Michelin yıldızına da sahip olmakla gurur duyuyor.

Bu programımıza, dünyanın en iyi restoranları sıralamasında yer alan bir mangal restoranını dahil ediyoruz. Dünyanın en iyi restoranları sıralamasında en üst sıralarda olmasına rağmen, şef ve aynı zamanda sahibi kadar çok sıradışı son derece alçakgönüllü bir restoran. Sahibi, hayatını Bask bölgesindeki küçük köyünde ve mangal başında geçirmiş bir şef, aday dahi olmamasına rağmen Michelin yıldızı verilmiş ve dünyanın en ünlü bazı şefleri ve yemek kritikleri tarafından en heyecan verici şeflerden birisi olarak adlandırılıyor. Izgara ve mangal konusunda kendi tasarımı olan tavaları, mangalları olan bir deha ve  virtüöz.

Michelin yıldızlı restoranımız dışında bölgenin en önemli yemek kültürü olan “pintxo”ları tadabileceğiniz şehrin özgün pintxo barlarını gezip txakoli şarabı eşliğinde yine bu yöreye özgün minik pintxolar tadılacak. Ayrıca, 1000 yıldan fazladır Hristiyanların hacı olmak için Aziz James’in Santiago de Compostela’daki mezarına yürüyüşte kullandıkları yolda bir yürüyüş yapılabilir. Fransız Bask bölgesinde etkileyici mimari ve şık dükkanları ile St Jean de Luz ve Biarritz de görülecek yerler arasında.

Destinasyonda Öne Çıkanlar 

San Sebastian ve Fransız Bask Bölgesi:
  • San Sebastian’ın lokal rehber eşliğinde gezilmesi
  • İspanya – Fransa sınırında yer alan  ve bu nedenle de İspanya prensesi Maria Theresa ile Fransa kralı XIV Louis’nin düğünlerinin yapıldığı minik ve şık Saint Jean de Luz
  • Fransa İmparatoriçesi Eugenie’nin yazlık sarayını yaptırdığı ve sonrasında Avrupa sosyetesinin gözdelerinden, çok şık bir sahil kasabası olan Biarritz
  • Davul geçitlerine katılım, Plaza de la Constitucion’a yürüyüş
  • Bilbao Guggenheim Müzesi
Etkileyici San Sebastian Lezzetleri:
  • Dünya sıralamasında ilk 20’de Michelin yıldızlı ünlü ve özel bir mangal restoranında geç bir öğle yemeği
  • San Sebastian’da ünlü bir şefin modernize lokal restoranında öğle yemeği
  • Kutlamaların yapıldığı eski şehirde özgün bir restorandaTamborrada menüsü
  • Gurme rehber ile şehir merkezindeki Pintxo barlarda Txakoli şarabı eşliğinde farklı tadların deneneceği Pintxo tadım turu
Deniz Kenarında Konaklama:
  • San Sebastian’ın merkezinde, deniz kıyısında yer alan 4 yıldızlı şık otelde kahvaltı dahil konaklama

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Aqua Expeditions Erken Rezervasyon Fırsatları

Kişiye Özel: Antarctica21 ile Beyaz Kıtaya Yolculuk

Kişiye Özel: Ada Dreams | History, Kayaköy Fethiye

Kişiye Özel: Chenot Palace ile RejenerasyonE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.