PİEDMONT GURME SEYAHATİ

Beyaz trüf ve şarabın sırları...

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Şarap & Lezzet

Avrupa

Alp Dağları'nın eteklerinde bir İtalya deneyimi...

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Yeme içmeye meraklı iseniz gözlerinizi kapayarak bir yanınızda beyaz trüfün kuvvetli ve zengin aromasını, diğer tarafta yıllanmış Barolo şaraplarının güçlü ve derin aromalarını hayal edin, buna hafif sisli tepelerde hemen hasat sonrasında yaprakların renklerinin hafif sarı kahve tonlara büründüğü şarap bağlarının manzarasını ekleyince Piedmont’da olmayı hayal etmiş olursunuz. Bayramda bir hayalinizi gerçekleştirmeye davet ediyoruz. Türkiye’nin ilk uluslararası sertifikalı someliyesi Burçak Desombre eşliğinde İtalya’nın Piedmont bölgesinde dünyanın en önemli şarapları arasına giren şaraplardan bir kısmını tadımını yapacak, trüf avına çıkacak, hem de doğa içinde keyifli vakit geçireceksiniz.

Piedmont Alp dağlarının eteklerinde şatoları, minik kasabaları, şarap bağları ve sabah sisinde romantik tepeleri ile ziyaretçilerini büyüleyen bir bölge. Gastronomik olarak da Piedmont İtalya’nın en enteresan bölgesi olarak değerlendirilir. Barolo, Barbaresco, Dolcetto gibi şarapları çok iyi ve ünlü, beyaz trüf mantarı gibi yiyecekleri çeşitli ve türünün en iyileri arasında, pişirme teknikleri de gelişmiş ve kompleksdir. İtalyan mutfağında Fransız etkilerinin en fazla olduğu bölge olarak oldukça zengin ve özgün bir mutfağa sahiptir. Çikolata ilk kez bu bölgede yapılmış ve halen bölge İtalya’da çikolatası ile ünlüdür. Vermut da Grappa’sı ile ünlü olan bu bölgede üretilmiş ilk olarak. Ayrıca bu bölge İtalya ve Dünya’daki gastronomi konusunda devrim yaratan Slow Food hareketinin de merkezi. Bu seyahatte bölgenin bağları sarı ve turuncu renklere boyanmışken güzel şaraplarını ve peynirlerini tadacak, birlikte trüf avına çıkma fırsatı bulacaksınız.

Ulaşım
  • THY ile İtalya’nın Torino kentine direk uçuş
Gezide Öne Çıkanlar
  • Barolo ve Barbaresco gibi ünlü şarap bölgelerini ziyaret ve şarap tadımları
  • Alba şehrinin gezilmesi ve Uluslararası Trüf Fuarı ziyareti
  • Torino şehir turu ve Otomobil Müzesi ziyareti
  • Uzman lisanslı trüf avcısı ve köpeği eşliğinde trüf avı
  • Orta Çağ kasabaları ve Grinzane Cavour kalesi gezileri
  • Bir kısmı Slowfood akımının temsilcileri olan bölgedeki önemli restoranlarda öğle ve akşam yemekleri
  • Slowfood hareketinin merkezi, üniversite kasabası Bra’nın ve Pollenzo’da Slowfood Üniversitesi’nin gezilmesi
Konaklama
  • 6 yıllık bir restorasyondan geçmiş; yüksek tavanlı salonları, orjinal freskleri, lüks bir şekilde dekore edilmiş konforlu odaları ile şık bir tasarıma sahip manastır otelde konaklama

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Aqua Expeditions Erken Rezervasyon Fırsatları

Kişiye Özel: Antarctica21 ile Beyaz Kıtaya Yolculuk

Kişiye Özel: Ada Dreams | History, Kayaköy Fethiye

Kişiye Özel: Chenot Palace ile RejenerasyonE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.