DUBROVNİK

Mostar - Kotor - Budva - Podgorica...

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Kültür

Avrupa

Adriyatik'in incisi Dubrovnik...

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Balkanlar’dan Adriyatik Denizi’ne uzanan kısa bir yolculuk.. Adriyatik’in incisi Dubrovnik’de üç gün deniz kenarında konaklama. Ortaçağ döneminden kalma, günün her saati cıvıl cıvıl Eski Kent – Stari Grad. Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayruddin tarafından 16. Yüzyılda inşa edilen ülkenin simgesi olmuş Mostar Köprüsü’nü ve Mostar Kasabası. Mostar Köprüsü’nün bizim için özel bir yeri olması haricinde yıkılışı ile savaşta yaşanan dehşeti tüm dünyaya gösteren bir simge olmuştur. Sadece Balkanlar’ın değil, dünyanın en genç ülkesi Karadağ. Bu isim, denizden bakıldığında yüksek dağların ormanlar nedeniyle simsiyah görünmesinden kaynaklanıyor. Dünyanın en büyük fiyortlarından birine sahip Kotor. Sahil boyunca ilerlerken veya denizden giderken inanılmaz manzaralar çıkıyor karşınıza. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki kente daha girerken büyüleniyorsunuz. Budva, 2500 yıllık geçmişiyle Adriyatik kıyısındaki en eski yerleşimlerden. Kısa bir seyahate sığmış üç ülke ve üç farklı kültür.

Destinasyonda Öne Çıkan Detaylar   
  • Hırvatistan’ın Dalmaçya Kıyılarındaki en büyük ve ünlü kenti Dubrovnik.
  • Mermer döşenmiş meydanları, dik kaldırım taşlı sokakları, uzun evleri, manastırları, sarayları, kiliseleri, çeşmeleri ile gönlünüzü kolaylıkla kaptıracağınız bir kent.
  • 1566 yılında Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayruddin tarafından Neretva Nehri üzerinde inşa edilen ünlüMostar Köprüsü
  • Eski bir Türk Köyü olan şirin Poçitel Köyü
  • Karadağ’ın başkenti Podgorica
  • Tipik dar ve labirenti andıran sokakları, arnavut kaldırımları, taş evleri ile geçmişten günümüze bir köprüBudva kenti
  • UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Adriyatik kıyısındaki en güzel koylarından birinde konumlamış Kotor.

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Aqua Expeditions Erken Rezervasyon Fırsatları

Kişiye Özel: Antarctica21 ile Beyaz Kıtaya Yolculuk

Kişiye Özel: Ada Dreams | History, Kayaköy Fethiye

Kişiye Özel: Chenot Palace ile RejenerasyonE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.