PIEMONTE TRÜF, ŞARAP VE GURME TURU

Doğası, şarapları ve lezzetleri ile Piemonte

Grup Turu

Yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışma deneyimi...

Tur Kategorisi

Gurme, Kültür, Doğa

Avrupa

İtalyan mutfağında Fransız etkilerinin en fazla olduğu bölge olarak oldukça zengin ve özgün bir mutfağa sahip çikolatanın doğduğu yer Piemonte

1.980 EUR

23-27 Kasım 2022

Piemonte Alp dağlarının eteklerinde şatoları, minik kasabaları, şarap bağları ve sabah sisinde romantik tepeleri ile ziyaretçilerini büyüleyen bir bölge. Gastronomik olarak da Piemonte İtalya’nın en enteresan bölgesi olarak değerlendirilir. Barolo, Barbaresco, Dolcetto gibi şarapları çok iyi ve ünlü, beyaz trüf mantarı gibi yiyecekleri çeşitli ve türünün en iyileri arasında, pişirme teknikleri de gelişmiş ve komplekstir. İtalyan mutfağında Fransız etkilerinin en fazla olduğu bölge olarak oldukça zengin ve özgün bir mutfağa sahiptir. Çikolata ilk kez bu bölgede yapılmış ve halen bölge İtalya’da çikolatası ile ünlüdür. Vermut da ilk olarak Grappa’sı ile ünlü olan bu bölgede üretilmiş. Ayrıca bu bölge İtalya ve dünyada gastronomi konusunda devrim yaratan Slow Food hareketinin de merkezi.

Bu seyahatte bölgenin şarap bağları sarı ve turuncu renklere boyanmışken, ünlü beyaz trüf sezonunun ortasında hem çok güzel şaraplarını, peynirlerini ve güzel yemeklerini tadacak, birlikte trüf avına çıkacak ve doğa içinde keyifli birkaç gün geçireceğiz.

Yemek ve şarap cenneti Piemonte’de efsanevi lezzetler ve Trüf avı

  • Bölgenin en iyi şarap üreticilerinde İtalya’nın dünyaca ünlü şaraplarından olan Barolo ve Barbaresco ile birlikte diğer lokal şarapların tadımları
  • Bir kısmı Slow Food akımının temsilcileri olan şık restoranlarda yemekler
  • Uzman lisanslı trüf avcısı ve köpeği eşliğinde trüf avı

Alp’lerin başkenti Torino ve şarap bağları ile etkileyici orta çağ kasabaları

  • Alp Dağları ve Po Nehri’nin aktığı Po ovasının arasında yer alan, etkileyici mimarisi ve zengin tarihi ile Torino
  • Beyaz trüf, çikolata ve şarapları ile ünlü, Piemonte’nin gurme merkezi Alba ve Uluslararası Trüf Fuarı ziyareti
  • Barolo şaraplarına adını veren, en kıymetli ve klasik kabul edilen bağların bulunduğu Barolo kasabası
  • Slow Food akımının doğduğu Bra kasabası

Konaklama

  • Dört gece Benevello’daki şık 4 yıldızlı otelde konaklama

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Tur fiyatı :
İki kişilik superior odada kişi başı : 1.980 EUR
Tek kişilik oda farkı : 360 EUR
Ödeme Bilgileri:
Ön ödeme : 980 EUR rezervasyon anında
Bakiye ödemesi : 23 Ekim 2022

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
o 4 gece Benevello’daki şık 4 yıldızlı Villa D’Amelia’da superior odada kahvaltı dahil konaklama
o 2 öğle, 3 akşam yemeği
o 7 yerel şarap üreticisinde tadım
o Programda belirtilen şehir turları
o Tüm tur ve havaalanı transferleri
o Seyahat Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
o İstanbul – Milano – İstanbul uçak biletleri
o Otel şehir vergileri, günlük Euro 2 civarında, otelde ödenmesi gerekmektedir
o Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler
o Programa dahil olmayan tüm yemekler
o Bahşişler ve kişisel harcamalar
o Yurtdışı çıkış harcı
o Vize ücreti

Uçuş bilgileri:
23 Kasım 2022 İstanbul Havalimanı – Milan TK1873 08:55 – 09:45
27 Kasım 2022 Milan – İstanbul Havalimanı TK1876 18:35 – 23:30

ÖNEMLİ NOT: Uçak biletlerinizi lütfen bize danışarak organize ediniz. Grubun oluşmaması halinde meydana
gelebilecek iptallerden kaynaklanan uçak bileti tahsilatı Far’n Away Travel sorumluluğunda değildir.

Vize Bilgileri:

Schengen vizesi gereklidir.

İptal Koşulları:
Rezervasyon tarihinden sonra ve tur tarihinden 130 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kişi başı 50 Euro, 129-30 gün aralığında yapılan iptallerde kişi başı EURO 750, 30 günden az kalan sürede yapılan iptallerde ise tur bedelinin tamamı cezaya tâbi tutulmaktadır. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir. Covid-19 nedeni ile seyahatin yapılamayacağı bir pandemi nedeni ile seyahat yasağı oluşursa seyahat yeniden uygun bir tarihe planlanacak ve ödenmiş olan tur katılım bedelleri bu turun ileri tarihte yapılması için kredi olarak tutulacaktır.
Not:
Olası iptallerde iadeler şirketimize ulaşan TL veya döviz olarak bize nasıl ulaştı ise varsa kesintiler yapıldıktan sonra aynı şekilde iade edilecektir, kredi kartı ve TL ödemelerde tarafımıza ulaşan TL rakam iade edilir.
Uçak biletlerinizi lütfen bize danışarak organize ediniz. Grubun oluşmaması halinde meydana gelebilecek iptallerden kaynaklanan uçak bileti tahsilatı Far’n Away Travel sorumluluğunda değildir.

Önemli Notlar:
1. Turun iptal edilmesi halinde tarafınıza yapılacak iadeler, sizin tur paketini öderken yapmış olduğunuz TL ya da döviz cinsine göre gerçekleştirilecektir. Döviz karşılığı TL yapılmış ise, tarafınıza ödeme yapmış olduğunuz günün döviz kuruna göre hesaplama yapılarak iade işlemi gerçekleştirilecektir.
2. Seyahat iptal sigortası (Covid nedeni yapılan iptallerde geçerli değildir)
3. Seyahate çıkmadan önce pasaportunuzun seyahat tarihlerinde en az 6 geçerliliği olduğuna ve yeterli boş sayfasının bulunduğuna dikkat ediniz.
4. Seyahate çocukları ile çıkan anne ya da babanın, gelmeyen ebneveyni için mutlaka noterden muvafakatname alması gerekmektedir.
5. Far’n Away Travel seyahat edilecek olan ülkelere vize alımı konusunda sadece aracıdır. Vize alım için gerekli sürenin ayrılması, evrakların hazırlanması ve tedariği misafirlere aittir.
6. Uçak biletleri tur fiyatımıza dahil değildir. Talebiniz doğrultusunda uçak bileti rezervasyonunuz için yardımcı olabiliriz. Uçak biletinizi kendiniz tedarik edecekseniz biletinizi kestirmeden önce bizimle temasa geçerek teyid almanızı rica ederiz.
7. Grup turları belli bir sayının altında kalırsa iptal ediliyor veya kişiye özel olarak yeniden revize ediliyor. Uçak biletinizi kestirmeden önce satış yetkilimiz ile temasa geçerek grup turunun durumu hakkında bilgi almanızı rica ederiz.E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.