KRALLARIN ŞARAP BÖLGESİ BURGONYA

Dünyanın en zarif şaraplarının anavatanı

Grup Turu

Yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışma deneyimi...

Tur Kategorisi

Şarap, lezzet

Avrupa

Hasatın ilk taze şarabının şenlikler ile kutlandığı Beaujolais'den, sonbaharda altın rengine bürünen bağlarından aldığı adı ile Altın Vadi, Cote d'Or'a, oradan hardalıyla dünyaca ünlü Dijon şehrine kadar uzanan lezzet şöleni

1.950 EUR

17-20 Kasım 2022

Fransa Krallarının sofralarının baş tacı, dünyanın en nadir, en değerli ve en zarif şaraplarının anavatanı Burgonya, bir yandan tarihi ve mimarisi, diğer yandan gastronomisi, şarapları ve muhteşem doğasıyla göz kamaştıran bir bölge. Napoleon veraset kanunlarından ötürü bahçe kadar küçük binlerce bağa bölünmüş bu bölge, jurassik dönemden kalma toprak yapısı ile muazzam Terroir şarapları ile büyülerken, öte yandan Dijon hardalı, Bresse tavuğu, çeşit çeşit peynirleri ile muazzam bir gastronomik zenginliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl hasatın ilk taze şarabının şenlikler ile kutlandığı Beaujolais’den, sonbaharda altın rengine bürünen bağlarından aldığı adı ile Altın Vadi, Cote d’Or’a,  oradan hardalıyla dünyaca ünlü Dijon şehrine kadar uzanacağımız bu seyahatte bir yandan görsel, bir yandan lezzetler şölenine tanık olacaksınız. Özenle renove edilmiş 12. yüzyıldan kalma bir manastır olan, 1 Michelin yıldızlı restorana sahip Relais & Chateaux üyesi otelinizde konforlu bir konaklama tecrübesi yaşayacaksınız.

 

 

Kralların şarap bağlarında Lezzet Yolculuğu

 • Pinot Noir ve Chardonnay üzümlerinden yapılan dünyanın en nadir ve değerli şaraplarının üretildiği ünlü Grand Cru bağları ziyaretleri
 • Burgonya şaraplarının her yıl müzayede ile tüccar ve şarap severlere sunulduğu Hospices de Beaune gezisi

Şarap Mahzenlerinde Tadımlar ve Özel Yemekler

 • İçersinde Beaune şehrinin eski surlarını barındıran ünlü şarap üreticisinin mahzenini de kapsayan, bölgenin önemli şaraphanelerinin gezilmesi ve şarap tadımları
 • Burgonya mutfağının modern yorumlarının sunulduğu Michelin yıldızlı bir restoranda akşam yemeği
 • Burgonya’nın şık lokal restoranlarında öğle yemekleri
 • Temelleri 12. yüzyılda atılmış, Relais & Chateaux üyesi, 4 yıldızlı manastır otelde kahvaltı dahil 3 gece konaklama

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Tur Fiyatı (Minimum 12 Kişilik Grupta Geçerli):
Çift Kişilik Odada Kişi Başı : 1.950 EUR
Tek Kişilik Oda Farkı : 480 EUR
Ödeme Bilgileri:
Ön Ödeme : 950 EUR – Rezervasyon esnasında
Bakiye : 07 Ekim 2022 tarihine kadar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Relais & Chateaux üyesi manastır otel Abbaye de la Bussière’de kahvaltı dahil konaklama
 • 3 öğle yemeği
 • Abbaye de la Bussiere Hotel’in Michelin yıldızlı restoranında 2 akşam yemeği
 • 3 şarap tadımı
 • Programda belirtilen turlar ve transferler
 • Giriş ücretleri
 • Profesyonel kokartlı Türk rehber ve şarap uzmanı eşliğinde geziler
 • Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Lyon – İstanbul arası uçak bileti
 • Kişisel harcamalar (içecekler, bahşişler, masaj vs.)
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve extra turlar
 • Schengen vize ücreti

Türk Hava Yolları Uçuş Bilgileri:

17 Kasım 2022   İstanbul – Lyon  TK 1807 / 09:20-10:45

20 Kasım 2022   Lyon – İstanbul  TK 1810 / 18:00-23:15

İptal Koşulları : Rezervasyon tarihinden sonra yapılan iptallerde Euro 950, tur başlangıcına 30 günden az kalan sürede yapılan iptallerde tur bedelinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 Önemli Notlar:

 1. Turun iptal edilmesi halinde tarafınıza yapılacak iadeler, sizin tur paketini öderken yapmış olduğunuz TL ya da döviz cinsine göre gerçekleştirilecektir. Döviz karşılığı TL yapılmış ise, tarafınıza ödeme yapmış olduğunuz günün döviz kuruna göre hesaplama yapılarak iade işlemi gerçekleştirilecektir.
 2. Seyahat iptal sigortası (Covid nedeni yapılan iptallerde geçerli değildir)
 3. Seyahate çıkmadan önce pasaportunuzun seyahat tarihlerinde en az 6 geçerliliği olduğuna ve yeterli boş sayfasının bulunduğuna dikkat ediniz.
 4. Seyahate çocukları ile çıkan anne ya da babanın, gelmeyen ebneveyni için mutlaka noterden muvafakatname alması gerekmektedir.
 5. Far’n Away Travel seyahat edilecek olan ülkelere vize alımı konusunda sadece aracıdır. Vize alım için gerekli sürenin ayrılması, evrakların hazırlanması ve tedariği misafirlere aittir.
 6. Uçak biletleri tur fiyatımıza dahil değildir. Talebiniz doğrultusunda uçak bileti rezervasyonunuz için yardımcı olabiliriz. Uçak biletinizi kendiniz tedarik edecekseniz biletinizi kestirmeden önce bizimle temasa geçerek teyid almanızı rica ederiz.
 7. Grup turları belli bir sayının altında kalırsa iptal ediliyor veya kişiye özel olarak yeniden revize ediliyor. Uçak biletinizi kestirmeden önce satış yetkilimiz ile temasa geçerek grup turunun durumu hakkında bilgi almanızı rica ederiz.

 Not:

Olası iptallerde iadeler şirketimize ulaşan TL veya döviz olarak bize nasıl ulaştı ise varsa kesintiler yapıldıktan sonra aynı şekilde iade edilecektir, kredi kartı ve TL ödemelerde tarafımıza ulaşan TL rakam iade edilir.

Uçak biletlerinizi lütfen bize danışarak organize ediniz. Grubun oluşmaması halinde meydana gelebilecek iptallerden kaynaklanan uçak bileti tahsilatı Far’n Away Travel sorumluluğunda değildir.

 

 E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.