QUARK EXPEDITION İLE KUTUP BÖLGELERİNİ KEŞFEDİN

2021 ve 2022 dönemine ait kaçırılmayacak keşif seyahatleri 31 Mart tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda %15 ile %30 arasında indirim fırsatları

Kişiye Özel Deneyim

Doğa, Safari, Kutuplar

Doğa, Safari, Kutuplar

Kutup Bölgeleri

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Kuzey Kutup yolculuğunu ilk kez 1991 yılında yaparak bir ilke imza atmış Quark Expedition, önceki nesillerin sadece hayal edebildikleri bir geziyi gerçeğe dönüştürüyor.  Bu öncü gemi şirketi kutup keşif deneyimleri ile sadece Arktik ve Antarktika odaklanmış  kurvaziyerdir.  Günümüzde dünyanın bir çok yerinden gezginleri bir araya getirerek gezegendeki en uzak, bozulmamış ve hayranlık uyandıran yerleri keşfetmeleri için sıradanlığın ötesine götürüyor. Yol boyunca, kutup keşiflerinde benzeri görülmemiş bir dizi ilke imza atılmış ve kutup keşiflerinde öncülük ederek Kuzey Kutbu ve Antarktika’yı dünyanın 50 ülkesinden gezginler için erişilebilir hale getirmiştir. Filosunda yer alan gemilerin boyutları ve gövde özellikleri kutuplara yapılan bu seyahatleri konforlu hale getirmektedir. Büyük gemilerin gidemediği rotalarda eşsiz manzaraları görme şansına sahip olurken, profesyonel rehberler eşliğinde unutulmaz keşif gezilerini tecrübe edebilirsiniz. Şirketin Covid nedeni ile sunduğu ekstra güvenlik önlemleri ile içiniz rahat ederken, pandemi dönemine özel rahat iptal koşulları ile de kaçırılmayacak fırsatları değerlendirebilirsiniz. Dünya, evlerine çekilmişken büyüleyici Kutup coğrafyasını keşfetmenin tam zamanı.

Quark Expedition’da Öne Çıkanlar

 • Özel Covid Önlemleri ile seyahatinizin rahat ve güvenli geçmesini garanti etmektedir. Yolculara seyahat öncesinde ve seyahat sırasında gemi sağlık personeli tarafından PCR testi uygulanmaktadır. Testin sonucu 6 saat içinde alınmaktadır.
 • 21 Mart 2021 tarihine kadar yapılan tüm keşif gezilerinde %15 ile %30 arasında değişen indirimler
 • Quark Expedition, 30 yılı aşkın bir zamandan beri hem Kuzey hem de Güney kutup bölgelerinin en uzak noktalarına seyahat tecrübesine sahiptir.
 • Kutup bölgelerinde en fazla gemi sayısı ile hizmet veren lüks bir keşif markasıdır.
 • Diğer gemi şirketlerine göre personel / konuk oranlamasında en düşük orana sahiptir. Keşif Ekipleri, kutup maceranızı her adımda en üst düzeye çıkarmak için gerekli eğitim ve tecrübeye sahiptirler.
 • Keşif ekibi; deniz biyolojisi, tarih, buzul bilimi, jeoloji ve daha pek çok konuda zengin geçmişlere sahip deneyimli rehberlerden oluşmaktadır.
 • Unutulmayacak seyahatlere imza atan gemilerin konuk kapasitesi 128 ile 199 kişi arasındadır. Bu şekilde keşif yolculuğu sırasında konuklara yeterli özel alanı ve konforu garanti etmektedir.
 • Gemilerin küçük olması, onların en uç noktalara kadar gidebilmesine olanak sağlamaktadır. Büyük gemilerle yolculuk sırasında görülemeyecek bir çok yer Quark Expedition gemileri ile yakından izlenebilmektedir.
 • Gemilerin küçük olması sebebi ile büyük gemilere göre daha fazla rota seçeneğine sahiplerdir. Ani hava değişiklikleri nedeni ile oluşacak rota değişikliklerine daha kolay uyum sağlayabilirler.
 • Küçük gemi ve düşük konuk kapasitesi nedeniyle gemiye iniş ve binişler daha seri ve kısa sürede yapılmaktadır. Özellikle keşif için yapılan kara turları için tahliye sırasında misafirler bekletilmemektedir.
 • Gemiler buzlarla çevrili kutup sularına dayanıklı özel ve güçlendirilmiş gövdelere sahiplerdir.
 • Ultramarine ve Kapitan Khlebnikov gibi kutup gemilerinde yapılan uçuşlar ile konuklar, zodyakların ve gemilerin ulaşamayacağı yerleri de keşfetme şansına sahipler.
 • 2019’da filoya eklenen World Explorer gemisi, Güney Kutup Keşif seyahatlerine farklı bir boyut ve lüks getirdi. Tüm kabinlerinde balkon bulunmakta ve geminin birçok sosyal aktivite salonları ve zengin bir SPA merkezi bulunmaktadır. 2021 yılında filoya katılacak olan Ultramarine gemisi ise Kuzey Kutup macerasını daha fazla out-door aktiviteleri ve lüks seyahat seçenekleri ile unutulmaz kılmaktadır.
 • Quark Expedia Şirketi, seyahat ettiği bölgelerdeki doğayı korumak ve en önemlisi sürdürebilirliği için elinden gelen sosyal çalışmalara ortak olmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ ÖRNEK SEYAHATLER

Spitsbergen Highlights: Expedition in Brief . (7 Gün – Oslo/Oslo Mayıs & Haziran – ULTRAMARINE)

Greenland Adventure: Explore by Sea, Land and Air (9 gün – Reykjavik/Reykjavik – Temmuz – ULTRAMARINE)

Intro to Spitsbergen: Fjords, Glaciers and Wildlife of Svalbard (10 Gün – Oslo/Oslo – Mayıs & Haziran – ULTRAMARINE)

Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent (11/12 Gün – Ushuaia/Ushuaia – Kasım & Aralık & Ocak – WORLD EXPLORER)

Three Arctic Islands: Iceland, Greenland, Spitsbergen (15 Gün – Oslo/Oslo – Eylül – OCEAN ADVENTURER)

Spitsbergen Photography: In Search of Polar Bears (14 Gün – Oslo/Oslo – Mayıs – ULTRAMARINE)

Solar Eclipse 2021: Totality in Antarctica, with South Georgia (17 Gün – Ushuaia/Ushuaia – Kasım   WORLD EXPLORER)

Celebrating Shackleton: Journey from Antarctica to South Georgia (20 Gün – Buenos Aires/Buenos Aires – Aralık –  ULTRAMARINE)

COVID – 19 ÖNLEMLERİ (S.A.F.E. COVID UYGULAMASI)

Quark Expeditions, yolculuk öncesinde ve sırasında testler yaparak misafirlerin sağlıklı ve COVID’den uzak kalmasını sağlayacaktır.

 • Seyahate 72 saatten az bir süre önce, misafirlerin COVID-19 testi negatif sonucunu Quark Expeditions şirketine bildirmesi talep edilmektedir.
 • Gemiye binilmeden önce kalınan otelde gemi şirketi tarafından başka bir COVID-19 testine tabi tutulacaktır. Negatif testin ardından, charter uçuşuna kabul edileceklerdir. ( 6 saat içinde sonuçlanmakta) .
 • Yolculuktan dört gün sonra konuklar tekrar gemide test edilecektir ( 6 saat içinde sonuçlanmakta) .
 • Tüm yolculuk boyunca misafirlerin ve personelin sağlık raporu tutulacaktır.
 • Her gemide en az 2 lisanslı sağlık personeli hizmet verecek ve 2 adet karantina kabini ayrılacaktır.
 • Gemilerde düzenli temizlik ve dezenfeksiyon yapılacak. Ortak kullanım yerlerinde özel dezenfektan aygıtları ile sürekli hava temizleme yapılacaktır.

ÇOK ÖZEL İPTAL KOŞULLARI:

 Pandemi nedeni ile 2021 senesinde yapılacak rezervasyonlarda;

** Seyahate 30 Gün ve daha fazla süre kala yapılan rezervasyon iptallerinde ceza uygulanmaz, ödemeniz başka tarihteki aynı paket türü seyahat için tutulur

** Seyahatinize 29 ile 1 gün kala COVID 19 nedeni ile yapmış olduğunuz iptallerde ceza uygulanmaz, ödemeniz başka tarihteki farklı ya da aynı paket türü bir seyahat için tutulur.

**Seyahatinizi COVID-19 nedeni seyahat edemeyecek durumda olmanız sebebi ile iptal etmeniz halinde dilerseniz %100 iade alabilmektesiniz.

 

Essential Patagonia: Chilean Fjords and Torres del Paine (15 Gün – Buenos Aires/Santiago – Mayıs 2022- ULTRAMARINE)

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Kişiye Özel: Ada Dreams Boat Fethiye

Kişiye Özel: Ada Dreams History Kayaköy

Kişiye Özel: Ada Dreams Village Kayaköy

Kişiye Özel: Ada Dreams Island Şövalye AdasıE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.