Panama ve Kosta Rika

Doğanın tüm renkleri ile birlikte volkanlar, doğal termal havuzlar, endemik bitki ve hayvan türleri ve tarihi kentler

Grup Turu

Doğa meraklılarına ve fotoğrafçılara asla doyamayacakları bir manzara, yeşilin bütün tonları...

Doğa, Tropik Adalar, Kültür

Doğa, Tropik Adalar, Kültür

Orta Amerika


3.890 USD

25 Ağustos – 04 Eylül

Kuzey Amerika kıtası ile Güney Amerika kıtasını birleştiren köprü Panama. Ülkenin ortasında yer alan Panama Kanalı, Kuzey Amerika ile Güney Amerika kıtalarının birleştiği noktadır. Panama, yılın 10 ayı yağmurlu olması nedeni ile dünyanın en sık ormanlarının mevcut olduğu ülkelerden biridir. Latin kökenli insanların yaşadığı bir ülkeden beklenebilecek bütün eğlence, hareketlilik ve coşkuyu size gerek gündüz gerekse gece hayatıyla verebilecek bir yaşam var Panama’da. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus’u birbirine bağlayan müthiş mühendislik tasarımı Panama Kanalı.

İspanyolcadaki anlamı “Zengin Sahiller” anlamına gelen ülke Kosta Rika. Hem bitki hem de hayvan çeşitliliği açısından nadir görülen türlerle, doğal güzellikleri ile dolu doğal parkları ile nadir ülkelerden bir tanesidir. Doğa meraklılarına ve fotoğrafçılara asla doyamayacakları bir manzara, yeşilin bütün tonlarını sunmakta.  Yağmur Ormanlarını düşlediğimizde ilk olarak akıllarına gelen ilk yer Tortuguero Ulusal parkıdır.  Ülkenin en aktif volkanının bulunduğu Arenal Ulusal Parkı hem sıcak su kaynakları, doğa aktiviteleri hem de doğası ile farklı bir tecrübe sunmakta.

Turda Öne çıkanlar:

Panama

 • Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus’u birbirine bağlayan, dünyanın en büyük kanallarından Panama Kanalı. Müthiş bir mühendislik tasarımı ile ülkenin en önemli gelir kaynağı.
 • Başkent ve ülkenin en büyük kenti Panama City. Latin insanlarına özgü hareketliliği, modern şehircilik ile tarihi birleştirmiş hiç uyumayan bir kent.
 • Doğal akustiği ve 800 kişilik oturma kapasitesine sahip samimi bir performans merkezi olan Teatro Nacional
 • UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Panama Kenti’nin tarihi merkezi Panama Viejo
 • UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yar alan diğer tarihi merkez Casco Viejo.  Benzersiz tarihi ve sanatsal değeri nedeniyle dünya çapında ünlü bir bölgedir.
 • Kentin hemen dışında yer alan Panama Ormanı’nda  farklı bir halk Embra Kabilesi ile tanışma.
 • Güler yüzlü Embera kabilesi ile vakit geçirmek, kalbinize dokunacak ve unutamayacağınız bir deneyim olacaktır.

Costa Rika

 • Kültür, tarih ve zarif mimarisi ile başkent San Jose.
 • Milattan sonra 500. Yıllardan günümüz toplumuna kadar gelen geniş bir dönemdeki altın ürünlerden oluşan koleksiyona sahip Altın Müzesi.
 • Ülkeye özgü el işlerinin ve hediyelik ürünlerin satıldığı Mercado Central
 • Yağmur ve mangrov ormanları, bataklıklar, plajlar ve lagünler de dahil olmak üzere on bir farklı yaşam alanındaki rezerve ev sahipliği yaparak biyolojik çeşitlilik sağlayan Tortuguero Ulusal Parkı. Kosta Rika’nın en popüler eko-turizm destinasyonlarından biri olan Tortuguero, Tortuguero Ulusal Parkı’nın kanalları, nehirleri, plajları ve lagünleri, Rainforest, tatlı su ve deniz biyolojisi üzerine bir araştırma merkezi sayılmaktadır.
 • Temmuz – Ekim dönemi boyunca yaklaşık 130 kiloluk yeşil deniz kaplumbağalarının yumurtalarını saklamak üzere karaya çıkmalarına ve tekrar denize dönmelerine şahit olacaksınız.
 • Tortuguera Ulusal Parkı içinde 145 hektarlık özel alana sahip lüks eko otelde konaklama.
 • Kosta Rika bir kaç volkanik yapıya sahip olsa da bunlardan en önemlisi La Fortuna’da bulunan “Arenal” volkanı.
 • Volkanik yeryüzü faaliyetleri sonucu Arenal, yanardağın çevresinde bulunan doğal kaynak havuzları
 • Arenal Volkanı’nın enerjisini, Tabacon Kaplıcaları’nın sıcaklığını ve çevredeki yağmur ormanı karışımının saflığını “cennet” olarak nitelendirdiği lüks otelde konaklama.
 • Costa Rika’ya özgü renkli işlemeli öküz arabalarının anavatanı olarak bilinen Sarchi

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Minimum 8 kişinin katılımı ile geçerli olmaktadır.

İki kişilik odada kişi başı :3.890 USD

 

Burada dahil olan / olmayan hizmetleri belirtin.

25 AĞUSTOS 2017   ISTANBUL – PANAMA   TK 800  02.00  – 10.50

 

03 EYLÜL 2017   PANAMA – İSTANBUL  TK 800  12.25 – 09.50

Seyahat İptali : Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %10’u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %30’u, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

DİĞER GRUP TURLARI

Grup Turu: Uganda Goril ve Şempanze Yürüyüşü

Grup Turu: Altın Tapınaklar Ülkesi Myanmar

Grup Turu: Piemonte Gurme Turu

Grup Turu: Kuzey Spitsbergen – Kutup Ayısı Özel 2018E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel