THE MUSEUM HOTEL KAPADOKYA

Bir Peri Masalı Kapadokya'da Mistik Yolculuk

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Doğa, kültür

Türkiye

Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait yüzlerce paha biçilmez tarihi eserlerin sergilendiği Türkiye'nin tek Relais & Chateaux oteli Museum Hotel'de tatil keyfi

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Yer altı şehirleri, mağara evleri ve peri bacaları ile adeta açık hava müzesi görünümünde olan Kapadokya’nın adı, Pers dilinde “Katpatukya”, “Güzel atlar diyarı” anlamına gelmektedir. Yüzey oluşumu milyonlarca yıl önce çevresindeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Hititler’in yaşadığı topraklar sonraki dönemlerde Hıristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuş, kayalara oyulan evler ve kiliseler, bölgeyi Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.

Üçhisar’da bulunan Museum Hotel, binlerce yıllık mağaraların sunduğu tarihi yapısı ile Türkiye’nin tek Relais & Chateaux otelidir. Nevşehir müzesine kayıtlı Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait yüzlerce paha biçilmez tarihi eserler tüm odalarında, genel alanlarda, mağara tünellerde ve otel restoranında sergilenmektedir. Dünya otelcilik sektörünün en prestijli ödüllerinden olan International Hotel Awards tarafından “En iyi otel mimarisi, en iyi otel restorasyonu ve yenilemesi” ödülüne sahiptir. Ayrıca World Luxury Hotel Awards tarafından “Türkiye’nin en iyi lüks gurme oteli”, “Avrupa’nın en iyi lüks butik oteli” ve “Türkiye’nin en iyi tarihi lüks oteli” kategorilerinde ödüllere layık görülmüştür.

Museum Hotel Kapadokya

 • Üçhisar’da bulunan lüks butik otel Museum Hotel Kapadokya, Kayseri Havalimanı’na 80 kilometre ve Nevşehir Havalimanı’na yaklaşık 40 kilometre mesafededir.
 • Birbirinden tamamen farklı ve paha biçilmez antikalarla dekore edilmiş 30 çok özel kaya ve geleneksel taş odası bulunuyor.
 • Eşsiz konumu sebebi ile oda ve süitlerinin çok büyük bir bölümü, restaurant, teraslar ve barlarının tamamı Kapadokya’nın muhteşem manzarasına hakimdir. Göreme vadisi, Aşk vadisi, Güvercinlik vadisi, Kızıl Vadi, Avanos ve Erciyes Dağı manzaralarını izleyebilirsiniz.
 • Anadolu mutfağının ve Kapadokya yemek kültürünün en özel lezzetlerini Lil’a Restaurant’ta deneyimleyebilirsiniz.

Güzel atlar diyarı, Kapadokya

 • UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
 • Kapadokya’nın en yüksek noktasında bulunan Üçhisar’da etkileyici günbatımı manzarası
 • Korunaklı peribacaları ile 9.-13. yüzyıl arasında Hıristiyanlar için önemli bir ibadet yeri olan Zelve ve ilginç peri bacaları ile Paşabağı (Keşişler vadisi)
 • Güvercinlik vadisi ve Ihlara vadisinde yürüyüş keyfi
 • İpek Yolu üzerinde bulunan, 13. yüzyıla ait Selçuklu medeniyetinin mimari örneği Sarıhan Kervansarayı’nda sema gösterisi
 • Sıradışı peribacaları ve doğa harikası uçsuz bucaksız vadi manzaralarını izleyebileceğiniz balon turu
 • Türkiye’nin en uzun nehri Kızılarmak’tan toplanan çamura şekil verilen Avanos’ta çömlek atölyeleri
 • Günümüz sanat dünyasının ünlü “Land Art” tasarımcı ve uygulayıcısı olan Avustralya kökenli Heykeltraş Andrew Rogers’in eseri olan devasa taş heykeller

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.