Kocaev Mehmet Ali Ağa Konağı Datça

Sanatı, doğayı, tarihi ve lezzeti yeniden yorumlayacağınız Kocaev Mehmet Ali Ağa Konağı

Fırsat Paketi

Bol oksijenli havası, yemyeşil doğası, bahçesinde yetişen şifalı bitkileri ile Kocaev Mehmet Ali Ağa Konağı

İlgi Alanı

Deniz, Doğa, Spa & Sağlık

Türkiye

Datça, Muğla

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz

01 Mayıs-01 Kasım 2021

Kocaev, Datça yarımadasında, tarihi ve kültürü lüks ile birleştiren “bir müze otel”. 200 yıl öncelerine dayanan hikayesi; büyülü atmosferi, kalemişleri ve ahşap işçiliği ile dönemin en önemli tarihi mirasını bugüne taşıyor. Ayrıca tavan ve duvarlardaki işlemeleriyle de sanatsal açıdan pek çok zenginlik taşıyan Kocaev kendi kültürel değerlerimizi geçmişten bugüne ve bugünden geleceğe taşıyor.

Duvarlara yansıyan özlemler

KALEMİŞİ

Kocaev; geleneksel Türk Sanatı Tarihi içinde önemli bir yer tutan Kalemişi sanatının 18.yy’daki en önemli eserlerinden biridir.

Kalemişi nakışlar, duvarları ve pencerelerin üst kısmına gelen bölümleri çepeçevre süslemektedir. Desenler belirli bir devri ve stili anlatırlar. Oturma bölümünün duvarlarında sıva üzerine yerleştirilmiş çeşitli türde çiçekler, karanfiller, güller, gelincikler ve yapraklarla dolu vazolar görülür. Kapı girişindeki duvar süslemelerinde manzaralı panolar, İstanbul görüntüleri, cami , kasaba ve kır tasvirleri bulunur. Giriş kapısının üstündeki duvar ise bir kase meyva resmi ile süslenmiştir. Dolaplı duvarın üstü ise beş panoya ayrılmıştır. İki uçtaki pano çiçekli süsleme şeritleri ile doldurulmuş, ortadaki üç pano ise manzara resimleriyle süslenmiştir. Tam ortada Kızkulesi, Üsküdar, ve Tophane kıyılarıyla bir İstanbul görüntüsü, sağdaki panoda da ırmak geçen bir kasaba canlandırılmıştır.

AHŞAP İŞÇİLİĞİ

Kocaevin ahşap işçiliği, tıpkı kalem işleri gibi seçkin bir sanat anlayışının ürünüdür. Tavanlar ve ahşap bölmeler, işlemeleriyle 19.yüzyıl Türk ahşap oymacılık sanatının özgün örneklerini oluşturmaktadır.
Başoda’nın ahşap kemerlerle ayrılan tavanı, ahşap panolarla oluşturulmuş üç bölüm halindedir. Bu panolar, kırmızı, mavi ve sarı renkte boyanmış, birbirine geçme stilize yaprak ahşap öğelerle gerçekleştirilmiştir. Oturma bölümünün tavanı ise kırmızı ve sarı renkli birbirine geçme diktörtgen panolarla sanki bir hasır örgüsü izlenimi vermektedir.

Yüklük dolaplarının kapakları, değişik boyutlarda , petrol rengi ve filizi yeşil, dikdörtgen şeklinde geçme ahşap aynalarla süslenmiştir. Oda kapıları da aynı şekilde zarif bir ahşap işlemeciliğine tanıklık etmektedir.

YAŞAM

Kocaev; aynı zamanda bol oksijenli havası, yemyeşil doğası, bahçesinde yetişen şifalı bitkileri, tadına doyulmaz buğular ve kokular saçan florasıyla insanı sarıp sarmalıyor…

Yaşattığı farklı ve özel deneyimleriyle ; yeniden yaşamak isteyeceğiniz ve asla vazgeçemeyeceğiniz bir mekan….

ODALAR

1 Başoda, 4 Konak odası, ve 3 ayrı binada 1’i suite 12 odasıyla toplam 18 oda olarak hizmet vermekte olan “Kocaev” günümüzün en seçkin ve tercih edilen ‘’müze otel’’idir.

BAŞODA (YEMLİHA)

“Dünyada mutlaka kalınması gereken on odadan biri” – Conde Nast Traveller

Geçmişte özel konukların ağırlandığı konağın ‘’Başoda’’sı, olağanüstü ahşap doğramaları ve 1831 yılına tarihlenmiş kalemişleriyle bir müze niteliğini taşıyor. Türk evlerinin iç dekorasyonlarında her zaman önemli bir süsleme öğesi olarak yer almış olan kalemişleri, Batı’dan gelen Barok süslemecilğiyle minyatür sanatının ayrıntılı gerçekçiliğini buluşturmasını bilmiş sanatkarların seyrine doyum olmaz eserlerini günümüze yansıtıyor. Orijinal durumunu korumuş olan tavan süslemeleri ve ortasında sonsuzluğu simgeleyen Çarkıfelek eski Türk tavanlarının önemli örneklerinden birini oluşturuyor. Mekanın ilk şekline uygun duvarlar boyunca uzanan sazdan sedirlerden oluşan oturma grubu, yastık ve kanaviçe örtüleri, antika gümüş şamdanları ve tüm detaylarıyla Başoda, konukları Konağın görkemli günlerine taşıyor.

MİSLİNA

Geçmişte Konak fertleri yaşadıkları odayı hem yatak odası olarak kullanır hem de herkes kendi misafirlerini odasında ağırlardı. Odalarda karyolanın yanı sıra divan, masa ve sandalye de bulunurdu.

“Mislina” odası çift kişilik pirinç karyolası, art deco tarzında mobilyaları ile zerafetin her şeyden önce bir yaşama sanatına dönüştüğü bir mekandır.
Oda Viyana işi art deco tuvalet masası, art deco masif meşe portmanto, çift kişilik İngiliz masif meşe kanepe ve art deco sehpayla konuklarını yüz yıl öncesi götürmektedir.

Konağın diğer odalarında olduğu gibi bu odada da kışın serinliğinde keyfine doyulmayacak külahlı şömine bulunmaktadır.

Pencereden bakıldığında , konağın olağanüstü narenciye bahçesi, Reşadiye’nin komşu evleri ve uzakta parlak maviliği içinde Ege görünmektedir. Konak odalarımız 12 yaşından küçük misafirlerimiz için uygun değildir.

SAZENUŞ

Döneme dair pek çok ayrıntının yaşamaya devam ettiği “Sazenuş” odası ; dönemin ruhunu yansıtan antika mobilyalarla birleşerek sizi Konağın eski günlerine götürüyor. Geçmişi her anınızda yaşamanız için planlanan bu oda bugünün konforuyla da buluşarak huzur verici bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Geçmişten bugüne uzanan yolculuğa bir yandan tanıklık edecek bir yandan da bugünün konforu ve büyülü atmosferiyle her anın keyfini doyasıya yaşayabileceksiniz.

Diğer Konak odalarında olduğu gibi, zarif bir ahşap işçiliğinin örneği olan yüklük kapılarının gerisinde saklanan modern banyo ve tuvaletler, hamam kurnasından lavabosu, varak yaldızlı gümüş sırlı aynasıyla odanın en çarpıcı köşelerinden birini oluşturuyor. Konak odalarımız 12 yaşından küçük misafirlerimiz için uygun değildir.

TABERNUŞ

“Tabernuş ” odası çift kişilik pirinç karyolası, ve tarihi mobilyaları ile geçmişin ayak izlerini takip ediyor. Yüzyıllık antika mobilyalara, antika vantilatörler, radyolar ve telefonlar eşlik ederken kışın bakmaya doyum olmaz ateşiyle odaları ısıtan külahlı şömineler Konağa özgü bir nostaljiyi yansıtıyor.

Diğer Konak odalarında olduğu gibi, zarif bir ahşap işçiliğinin örneği olan yüklük kapılarının gerisinde saklanan modern banyo ve tuvaletler, hamam kurnasından lavabosu, varak yaldızlı gümüş sırlı aynasıyla odanın en çarpıcı köşelerinden birini oluşturuyor. Konak odalarımız 12 yaşından küçük misafirlerimiz için uygun değildir.

MERNUŞ

“Mernuş” odası, zamana meydan okuyan tarihi dokusu , mimari özellikleri ve antika eşyalarıyla geçmişe bir yolculuğa çıkarıyor.  Rahatlığın ve konforunda sağlandığı bu odada sedir ağacının kokusu doğanın büyüleyici manzarasıyla da birleşerek başka bir masal dünyasına götürüyor.

Diğer Konak odalarında olduğu gibi, zarif bir ahşap işçiliğinin örneği olan yüklük kapılarının gerisinde saklanan modern banyo ve tuvaletler, hamam kurnasından lavabosu, varak yaldızlı gümüş sırlı aynasıyla odanın en çarpıcı köşelerinden birini oluşturuyor. Konak odalarımız 12 yaşından küçük misafirlerimiz için uygun değildir.

TAŞODA SUİTE

Birbirine bağlanan 2 ayrı odası ve kendine ait terasıyla Konak odasının ihtişamını günümüzün renkleriyle ve dokularıyla birleştiren “Taşoda Suite” konforlu ve keyifli anlar yaşatıyor.

Konakla uyum içinde döşenen “Taşoda Suite” ; zerafetin herşeyden önce yaşama sanatına dönüştüğü bir mekan. Kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceğiniz “Taşoda Suite” Konak ve bahçe manzarasıyla eşşiz bir huzurun ve sonsuzluğun kapılarını açıyor.

TAŞODA DELUXE

Ege’nin renkleriyle yaşayan Taşodalar’dan bir diğeri de Taşoda Deluxe . Tüm odalarda olduğu gibi konforu, zerafeti, rengi ve dokusuyla öne çıkan Taşoda Deluxe yaşama tüm güzellikleriyle dokunacağınız bir mekan. Diğer odaların sahip olduğu tüm özellikleri taşıyan ve daha da fazlasını sunan Taşoda Deluxe dekorasyonu, donanımı ve detayları ile üst düzey bir konforun kapılarını açıyor.

TAŞODA (KONAK VE BAHÇE MANZARALI)

Osmanlı tarzının modernleştirilmiş çizgilerine hakim olan ‘’Taşodalar’’ Konforun ve teknolojinin estetikle buluştuğu, renklerin ve dokuların tılsımında yaşayan bu odalar sade dekorasyonu ve ferah boyutları ile huzurlu bir atmosfer yaratıyor. Taş binaları birbirine bağlayan , Konak ve bahçe manzaralı ahşap teras, rahat koltuklarıyla romantik düşlere davet ediyor. Konakla uyum içinde olan taşodalar ; kavuklu komodinleri, mekik yatak başları, yeniçeri başlıklı lambalarıyla geçmişten geleni güncel olanla buluşturuyor.

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

 01 Mayıs – 15 Haziran ve 16 Eylül – 01 Kasım 2021
ROOM TYPE ROOM COUNT BED TYPE DOUBLE ROOM
Mansion Suite 1 King 900 EUR
Mansion Room 4 3 King+ 1 Twin 500 EUR
Stone House Suite 1 2 x King 500 EUR
Stone House Deluxe Room 1 King 300 EUR
Stone House Room/ mansion view 5 King 250 EUR
Stone House Room/ garden view 6 King 220 EUR
 
 16 Haziran – 15 Eylül 2021
ROOM TYPE ROOM COUNT BED TYPE DOUBLE ROOM
Mansion Suite 1 King 1.300 EUR
Mansion Room 4 3 King+ 1 Twin 600 EUR
Stone House Suite 1 2 x King 600 EUR
Stone House Deluxe Room 1 King 400 EUR
Stone House Room/ mansion view 5 King 350 EUR
Stone House Room/ garden view 6 King 320 EUR

 

 

Paket Fiyatına Dahil Olan Hizmetler:

– Belirtilen oda tipinde 5 gece konaklama
– Kahvaltı ve  3 aşamalı akşam yemekleri (Dilerseniz akşam yemeği yerine açık büfe öğle yemeği)
– Müsaitlik doğrultusunda üst kategori odaya upgrade ve geç çıkış imkanı
– Lokal hediye ve odanızda meyve sepeti
– KDV (01 Haziran’a kadar %1 ve sonrasında %8 oranında)

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler:

– Gidiş-dönüş uçak biletleri (mil ile alınabilir)
– Kişisel harcamalar, bahşişler
– Otelin uygulaması olan ve direk çıkışta ödenen %4 servis bedeli

ÖRNEK UÇUŞ BİLGİLERİ

TK2510 İstanbul-Bodrum 10:30 12:00

TK2523 Bodrum-İstanbul 14:05  15:25

İPTAL KOŞULLARI:

Konaklama bedelinin tamamı rezervasyon anında tahsil edilir

Giriş gününe 15 gün öncesine kadar %100 iade

Son 15 gün içinde iptal durumunda %100  no-show uygulanır

DİĞER FIRSAT PAKETLERİE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.