Six Senses Kocatas Mansions - İstanbul

Boğaz’ın Kıyısında Tarihi Yalılarda Sıra Dışı Butik Otel

Kişiye Özel Paket

Sıra dışı konaklama deneyimleri ve dünyaca ünlü SPA paketleri ile tercih edilen lüks Six Senses Hotels Resorts SPA markası

Lüks Konaklama

Türkiye

Boğaz’ın Kıyısında Tarihi Yalılarda Sıra Dışı Bir Butik Otel

Bu otel için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz

01 Haziran-31 Aralık 2021

Six Senses Hotels Resorts SPA markası, eşsiz ve sıra dışı hizmet anlayışını, Sarıyer’deki 19. Yüzyıl, Osmanlı döneminden kalma Kocataş Yalısı ve Sait Paşa Yalısı’na yeniden hayat vererek İstanbul’a taşıdı. Misafirlerine hizmet vermeye başlayan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, şehrin tarihi dokusunu modern çizgilerle bir araya getirmekte. Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul sizlere Boğaz’ın kıyısında sıra dışı bir deneyim sunuyor. Butik otel deneyimini Six Senses misafirperverliği ile yaşayacaksınız. Defne ve limon ağaçları ile bezeli yemyeşil koru alanında kuş cıvıltılarını dinlerken, Boğaz’ın maviliğine kendinize bırakacak, kişiye özel hazırlanan Six Senses deneyimlerinin tadını çıkaracaksınız.

Şehirde Bir Vaha

”Boğaz’ın İncileri” olarak anılan rıhtımları ile ünlü Sarıyer’deki Kocataş ve Sait Paşa konakları, orijinal yapısına saygı gösterilerek ve mimari dokusu korunarak Six Senses dokunuşlarıyla yeniden hayat buldu. Yalılar, 20 yıl önceki yangından sonra Six Senses Hotels Resort Spas markasının dokunuşlarıyla yenilenerek, misafirlerine kapılarını açtı.

45 adet misafir odası ve süitlerin bulunduğu üç katlı iki görkemli konağın içinde toplantı salonları, sağlık kulübü, restoranlar, Kahve Cafe ve butik bulunuyor. Konakların mimari dokusu, İstanbul’un tüm kontrastlarından esinlenilerek – doğu ve batı, tarihi ve modern, mistik ve dünyevi – ve geleneksel çizgilerin, Six Senses dokunuşları ile harmanlanmasıyla yeniden gün yüzüne çıkıyor.

Konum:19. yüzyıldan günümüze uzanan, İstanbul Boğazı’nın en sakin ve güzel kıyılarından Sarıyer’de Kocataş ve Sait Paşa yalılarına hayat vermektedir.

Konaklama:

Geçmişin mirasını günümüze taşıyan modern ve lüks dokunuşlar…

Boğaz’ın kıyısında Osmanlı Dönemi’nden kalma yalılarda toplamda 43 oda ve süitten oluşan Six Senses Kocataş Mansions İstanbul, geçmişin ihtişamını Six Senses’in modern dokunuşlarıyla harmanlayarak sıra dışı bir lüks konaklama deneyimi sunuyor.

Geçmişin zarafetinin pirinç başlıklı yataklar, yüksek tavanlar ve restore edilmiş ahşap zeminlerle yansıtıldığı bu odalarda, yumuşak tonlarda kullanılan renklerle yapılan dekorasyona mermer banyolar eşlik ediyor.

Deluxe Oda : Bahçe & Avlu Manzaralı, 35-45 metrekare arası odalar

Junior Suite :  Bahçe & Avlu Manzaralı, oturma alanı, yüksek tavan, 45 -57 metrekare arası odalar

Courtyard Suite: Kocataş Yalısı Bahçe Manzarası, ayrı oturma odası, 55-57 metrekare arası odalar

Bosphorus Deluxe : Boğaz Manzarası, 30-53 metrekare arası odalar

Bosphorus Junior Suite :Boğaz Manzarası, oturma grubu, yüksek camlar, 55-63 metrekare odalar

Restoranlar:

Her biri Boğaz manzarasına ve açık alana sahip restoranları ile Six Senses Kocataş Mansions, sizleri Türk ve Dünya mutfağında gastronomik bir yolculuğa davet ediyor.

Pan-Latin ve Asya mutfağının dünyaca ünlü ve ödüllü restoranı Toro Latin Gastro Bar, Türk mutfağının zengin çeşitliliğini Eat With Six Senses felsefesi ile harmanlayarak misafirlerine sunan Defne Restoran ve Kocataş Yalısı’nın tarihi atmosferinde misafirlerine birbirinden lezzetli tatlı ve tuzlu ikramlıklar, ev yapımı çikolatalar ile çay ve kahve çeşitlerini sunan Kahve Lounge’da damaklarınız lezzet yolculuğuna çıkarken, ruhunuz da Boğaz manzarası ile beslenecek.

Önümüzdeki dönemde Mehmet Gürs’ün yeni bir konseptle açılacak restoranı ise İstanbul’un hareketli yiyecek & içecek hayatına yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

Fiyatlar dinamik bazlı olduğundan lütfen güncel rakamlar için bizimle temasa geçiniz.

 Rezervasyonun yaptırdığınız tarih aralığı ve dönemin iptal şartları geçerli olacaktır.

DİĞER FIRSAT PAKETLERİE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.