ÜRDÜN - PETRA

Ölü Deniz-Petra-Wadi Rum-Akabe...

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Kültür, Doğa

Asya

Batı Asya'nın gizemli ülkesi Ürdün...

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Dünyanın yeni 7 Harikası’ndan biri seçilen Petra’nın bulunduğu ülke, Ürdün’e seyahat. Tur programı boyunca 5* delüks otellerde konaklama, ülke koşullarına göre modern araçlar ile yolculuk.  Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda, dünyanın karadaki en çukur noktası olan Ölü Deniz. Kral Yolu boyunca Kutsal Nebo Dağı, 6. yüzyıldan kalma mozaik haritası ile Madaba. MÖ 400 yıllarında kumtaşı kayaları arasına kurulan bu kent 500 yıl boyunca başkentlik görevini sürdürmüş gizemli Nebati Krallığı’nın kayıp kenti Petra. Kızıl kumları ve dev kayaları ile büyüleyici bir çöl olan Wadi Rum‘da 4×4 araçlar ile safari. Mısır sınırında yer alan Ürdün’ün tatil beldesi Akabe görülecek son yerimiz. Mercan kayalıkları ve renkli balıkları ile ünlü Kızıldeniz sahilinde yer alan 5* delüks otelimizde dinlenme.

Amman – Ölü Deniz – Petra – Wadi Rum – Akabe

*Ölü Deniz 
Deniz kenarında yer alan 5* delüks otelinizde Ölü deniz yüzeyinden çıkarılan çamurun mucizesini ve SPA paketlerini deneme imkanı…

*Mt. Nebo
*Madaba 

6. yüzyıldan kalma, Kudüs ve civarındaki kutsal yerleri gösteren ünlü mozaik harita. Hz. Musa’nın vaat edilmiş toprakları kavmine gösterdiği ve burada öldüğü düşünülen kutsal Nebo Dağı…

*Petra 
Gizemli Nebati Krallığı’nın kayıp kentı Petra, 1985 yılında UNESCO kültür miras listesine alınmıştır.  Roma İmparatorluğu tarafından işgal edilmesi ardından terk edilmiş ve bir zaman sonra da unutulmuştur. Profesyonel rehber eşliğinde, dar bir kanyondan (Siq), kıvrılarak ilerleyen ve yüksekliği 80 metreyi bulan kaya duvarlarının sonunda, nefes kesici güzelliği ile Petra Kenti’nin sırlarını öğreneceğiz.  

*Wadi Rum
*Akabe

Sonsuz gibi gözüken bu coğrafyada  kızıl kumlarla kaplı, dinginlik ve sessizliğin hakim olduğu çölün ortasında aniden yükselen dev kayalar, kanyonlar ve 4000 yıllık kaya resimleri arasında kendinizi farklı bir zamanda hissedebilirsiniz. Mercankayalıkları ve renkli balıkları ile ünlü Akabe’dedilerseneniz denizin tadını çıkartabilir, mercan oluşumlarını gösteren tekne turlarına katılabilir ya da bu renkli dünyayı şnorkel ile su altıdan da keşfedebilirsiniz.

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Aqua Expeditions Erken Rezervasyon Fırsatları

Kişiye Özel: Antarctica21 ile Beyaz Kıtaya Yolculuk

Kişiye Özel: Ada Dreams | History, Kayaköy Fethiye

Kişiye Özel: Chenot Palace ile RejenerasyonE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.