UGANDA

Yağmur Ormanlarında Goril Yürüyüşü ve Safari...

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Doğa, Safari

Afrika

Yağmur Ormanlarında Goril Yürüyüşü ve Safari

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Ormanları, dağları, gölleri, zengin bitki örtüsü ve renkli lokal hayatı ile Afrika’nın en güzel ülkelerinden birisi olan Uganda, cinsi tükenmekte olan dağ gorillerini doğal ortamlarında yakından görebileceğiniz dünyadaki tek bölgede yer alır. Aile içindeki sosyal yaşam tarzları, zekaları ve hareketleri ile insana en yakın canlı türü olan dağ gorilleri, son derece uysal, oyuncu ve karizmatik hayvanlardır. Hayatta bir kere deneyimlenecek ve unutulmayacak tecrübelerden biri olan goril safarisinde, 8 kişilik gruplar halinde, 1 ile 5 saat arasındaki orman yürüyüşü sonucunda bu muhteşem hayvanlara ulaşabiliyorsunuz. 250 kg ağırlığında, Silverback adı verilen erkek lider, dişiler ve yavrulardan oluşan goril ailesine, doğal ortamlarında yedi metre kadar yaklaşabiliyor ve bir saat vakit geçirebiliyorsunuz. Bu gezimizde, goril safarisi dışında, Ishasha ve Queen Elizabeth Milli parklarında jiple safariler, Kazinga Kanalı’nda tekne gezisi, Kyaninga Krater Gölü çevresinde doğa yürüyüşleri ve köy ziyaretleri yapacak, muhteşem manzaraları ve sıcakkanlı insanları ile Uganda’nın pek çok farklı yönünü yaşayacaksınız.

Kolay Ulaşım:
Türk Hava Yolları ile Entebbe’ye direkt uçuş
Entebbe’den goril yürüyüşünün yapıldığı Bwindi’ye en yakın havaalanına küçük uçakla ulaşım

Uganda’nın Milli Parklarında Goril Yürüyüşleri ve Safariler
25,000 yıllık yağmur ormanının sis kaplı tepelerinde 320 dağ gorilinin yaşadığı Bwindi Milli Parkı’nda goril yürüyüşü
Queen Elizabeth Milli Parkı’nın, ağaca çıkan aslanlarıyla ünlü Ishasha bölgesinde safari
“Afrika’nın İsviçre’si” olarak anılan, 100 farklı çeşit memeli, 500 çeşit kuş cinsi, volkanik kraterleri ve ormanları ile en fazla biyolojik çeşitliliğe sahip Queen Elizabeth Milli Parkı’nda safari
Bol miktarda su aygırı, bufalo, timsah, fil popülasyonuna sahip, iki göl arasındaki Kazinga Kanalı’nda tekne gezisi
Muhteşem manzaralı volkanik Kyaninga Gölü’nde doğa yürüyüşleri

Butik Kamp ve Otellerde Konforlu Konaklama:
Goril yürüyüşü, safari, doğa ve köy gezileri için Uganda’nın en iyi lokasyonlarında yer alan butik kamplarda konaklamalar

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Kişiye Özel: Ada Dreams Boat Fethiye

Kişiye Özel: Ada Dreams History Kayaköy

Kişiye Özel: Ada Dreams Village Kayaköy

Kişiye Özel: Ada Dreams Island Şövalye AdasıE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.