SÖMESTİRDE OVİT DAĞI'NDA DOĞA VE DERİN KARDA KAYAK DENEYİMİ

Fırsat Paketi

Özel anlaşmamız sayesinde uygun fiyatlı bir deneyim...

İlgi Alanı

Kayak

Türkiye

Ovit’te eşsiz backcountry deneyimi yaşarken kalabalıktan uzakta bolca temiz hava ve dağ manzaraları sizlere eşlik edecek

725 Euro’dan başlayan fiyatlar

21-25 Ocak 2022, 25-29 Ocak 2022, 29 Ocak-02 Şubat 2022, 02-06 Şubat 2022

Size, eğer derin kar kayak tecrübeniz var ise, Ovit dağında kar motosikletleri ile çıkış yapıp, kayaklarımızla pist olmayan, doğa içinde, kar koşullarına bağlı olarak basılmamış karda kayacağımız bir backcountry kayak deneyimi sunuyoruz. Sözlü tarihinde 200 senedir kış aylarında yaşamın olmadığı söylenen, antik snowboardun doğduğu topraklarda, Ovit Dağı tarihinde ilk kez macera tutkunu kayak severlere kapılarını açıyor. Çarpıcı bir doğaya sahip İkizdere’yi gezdikten sonra Kaçkar Dağları’nın tepesine antik ipek yollarından birinden geçerek Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen bol kar cenneti Ovit Dağı’na ulaşacaksınız. Ovit Dağı vadisinin ortasında adını bulunduğu rakımdan alan 2640 Butik Otel sıcak ortamı, barı ve zengin mutfağı ile Ovit’teki deneyiminiz için ev sahipliği yapıyor. 3350 metreye kadar tırmanan vahşi doğada olduğunuzu, dağlarda yürüyüş yaptığınızı ve ardından dokunulmamış toz karda süzüldüğünüzü hayal edin. Lift sistemi olmadan tarifsiz manzaradaki zirvelere snowcat ile erişin, bu etkileyici doğanın tadını çıkarın. Snowcat ile kayak istemeyenler için ise splitboard, hedik ile yürüyüş,  ya da uzun paletli kar motosikletleri ile opsiyonlar sunuluyor. Ovit’te eşsiz backcountry deneyimi yaşarken kalabalıktan uzakta bolca temiz hava ve dağ manzaraları sizlere eşlik edecek. Kayak veya snowboard yapanlar için kar aracı veya kar motosikletleri ile kayak imkanı, kayak yapmayıp doğada vakit geçirmeyi tercih edenler için de splitboard veya hedik ile yürüyüş veya yine kar motosikleti ile gezi imkanları sunuluyor.

Kişiye özel pakette öne çıkanlar:

 • Tecrübeli rehberler eşliğinde snowmobile ile civardaki uygun tepelere çıkış ve basılmamış karda kayak yapılacak (pist dışı ve derin karda kayak tecrübesi gereklidir)
 • 2640 Butik Otel’de 4 gece kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Trabzon Havaalanı gidiş, dönüş özel transfer
 • Ovit dağlarında doğa ile başbaşa vakit geçirme fırsatı
 • Snowcat ile kayak dışında, civardaki manzaralı zirvelere ek maliyet ile kar motosikleti ile gezi veya rehber eşliğinde splitboard, hedik ile yürüş imkanları

Sıkça sorulan sorular:

NE DERECE KAYAK VEYA SNOWBOARD YETENEĞİNE SAHİP OLMALIYIM?

Orta üstü / uzman binici olmalısınız. Başlangıç seviyesi için uygun backcountry parkurlar yoktur. Bunun yanında snowboardcular için özel tasarlanmış kendi babylifti olan snow park / terrain park ve yanında yeni başlayanlar için antreman pisti vardır. Ovit’te off-pist’te kayışlar yapabilmeniz için önceden backcountry deneyiminizin olması ve derin toz karda kayak tecrübeniz olmalı. Backcountry ekibi yakın seviyedeki misafirleri gruplamak için özen göstermektedir. Ovit’te en iyi deneyimi yaşamanız için yakın yetenek seviyesindeki arkadaş grubunuz ile seyahatinizi organize etmenizi tavsiye ederiz. Gruba güvenli bir şekilde ayak uyduramayan misafirlerimizin kayak veya snowboard yapmasını kısıtlama hakkımız saklıdır. Bu misafirler için para iadesi yapılmayacaktır.

BİR GÜNDE KAÇ KAYIŞ YAPARIM?

Ovit Dağı Cat skiing için belirlenmiş onlarca rotadan oluşmaktadır. Rotalar 1 km ile 6.74 km’ye kadar uzamaktadır. Rotalar kayak gruplarının ortalama seviyesine, hava şartlarına ve rota güvenliğine göre seçilmektedir. Günlük 5km ile 15km arasında kaymanız için rehberlerimiz ve operatörlerimiz çalışmaktadır.

OVİT DAĞI KOŞULLARI NASIL? EĞİM NE KADAR?

Kaçkar Dağları’nın derinliklerindeki Ovit Dağı çok sayıda yumuşak ve dik araziye sahiptir. 2000 metre rakımdan başlayan Ovit ağaç yetişme sınırının üzerinde vahşi doğası ile eşsiz bir backcountry bölgesidir. Seviye değerlendirmesi için tüm gruplar öncelikle profesyonel rehberlerimiz tarafından  belirlenmiş bölgelerde gözlemlenecektir. Belirlenen seviyelere göre oluşturulacak gruplar seviyelerine uygun yamaçlarda eşsiz Ovit backcountry deneyimi yaşayacaklar.

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

Fiyat: Euro 725.- kişi başı

 

Dahil olanlar:

 • 4 gece 2640 Butik Otel’de standard odada tam pansiyon konaklama
 • Trabzon Havalimanı’ndan otele ve otelden Trabzon Havalimanı’na transfer
 • Catski ile Ovit tünelinden transfer

Hariç olanlar:

 • Tüm içecekler
 • Uçak biletleri
 • Catski turları

İptal koşulları:

30 güne kadar %100 iade

30-15 gün arası %50 iade

15-7 gün arası %10 iade

7 gün kala iade olmuyor

** Hava şartlarından dolayı operasyon gerçekleşmemesi durumunda operasyon bedelinin %35’i iade oluyor (otel konaklaması iade olmuyor)

** Covid teşhisi konulması sebebi ile iptal durumunda iade olamıyor, 1 sene kredi tutulabiliyorE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.