FİNLANDİYA - LAPLAND

Zevkli bir kış tatili...

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Doğa, Kayak

Avrupa

Kuzey Avrupa'nın özel destinasyonlarından...

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Fince Lapi ya da Lappi, İsveççe Lapland, Avrupa’nın kuzeyinde, büyük bölümü Kuzey Kutup Dairesi’nin içinde yer alan bölgedir. Norveç, Isveç ve Finlandiya’nın kuzey kesimleri boyunca, Rusya’nın Kola Yarımadasına kadar uzanır. Lapland’da keyifli bir kış macerası. Lapland’da Lapon kültürü. Kuzey Işıklarının en çok görüldüğü dönem. Dünyanın tek turistik buz kıran gemisinde dört saatlik yolculuk, buzlar arasında özel giysiler ile yüzme keyfi, kar ve buzdan inşa edilmiş Arctic Snow Catle Hotel’de kısa bir keşif gezisi. Noel Baba ile tanışma. Kütük kulübelerde konaklama, şömine karşısında Finlandiya votkası, bembeyaz topraklarda kar motosikletleri ile safari, Ren geyiklerinin yetiştirildiği çiftlik gezileri, Husky köpeklerinin çektiği kızaklar ile hız denemeleri…

Destinasyonda Öne Çıkanlar

  • Laponya’nın giriş kapısı Rovaniemi. Önemli bir kışlık tatil merkezi olan kentte, her yıl mart ayında İskandinavya’nın en önemli kış sporları yarışmalarından biri olan Ounasvaara Kış Oyuları düzenlenir.
  • Dünyanın en büyük kardan kalesi olan Kar Kale (Snow Castle) Lapland bölgesinin Kemi kentinde yer alıp her yılın Ocak ile Nisan ayları arasında hizmete açılmaktadır. Nisan sonunda eriyen kale Ocak ayında hazır olacak şekilde yeniden inşa edilmektedir.
  • Aurora Borealis (Kuzey Işıkları), güneşteki fırtınalar sonucu meydana gelip kutuplarda geceleri görülen renkli ve hareket eden ışıklardır. İnsanoğlunu her zaman büyülemiş, ve insanlar bu olağanüstü doğa olayını görmek için binlerce kilometre yol kat etmeyi göze almışlardır.
  • Dünyadaki tek turistik buz kırma gemisi, Sampo. 1961 senesinde denize indirilen Sampo, Kuzey kutup bölgesinde 40 yıl buz kırma görevi sonrasında turistik amaçlı turlarda kullanılmaya başlamıştır. Yolculuğumuz buz kaplı denizde yaklaşık 4 saat sürecektir. Dileyen konuklarımız özel giysiler ile buzların arasında unutulmayacak bir yüzme deneyimi yaşayacaklar.
  • Finlandiya’nın resmi Noel Baba’sını ziyaret etmek üzereSanta Claus Kasabası’na varış. Kasabanın görülmesi ve Noel Baba ile tanışma. Dileyen misafirler Noel Baba’nın Köyü’nden sevdiklerine kart atabilir, Noel Baba konulu hediyelik eşyalar alabilirler.
  • Finlandiya’nın kuzey bölgesinde bulunan Kakslauttanen otel geniş bir alana yayılmış kulübe, cam Igloo, kar Igloo ve Kemi Igloo konaklama seçeneklerine sahiptir.  Hotel Kakslauttanen’in şöminesi ve Fin Hamamı olan kulübelerinde sıcacık gecelemeler.
  • Beyaz bir ormanın içerisinde kar motorları ile sürüş keyfi. Konuklarımız sürüş öncesinde kısa bir eğitim alacaklardır.
  • Lapon kültüründe önemli bir yere sahip olan Ren geyikleri hakkında bilgi alındıktan sonra Ren geyiği kızakları ile kısa bir tur imkanı.
  • Kar motosikletlerimizle husky çiftliğine ziyaret. Çiftliğe varışta sevimli, bir o kadar da gürültücü Husky köpekleri tarafından karşılanma.  Husky eğiticileri ile sohbet. Husky’lerin çektiği kızaklarla gezi.
  • Kayak merkezi olan Ivalo bölgesinde dileyen misafirlerimiz otelin sunmakta olduğu; buzda balık avlama, kar motoru ile safari, kayak, cross-country, gece aktivitesi olan kuzey ışıkları turlarına katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz otele sadece beş dakika uzaklıkta olan Noel Bana Köyü’nü ziyaret edebilir.

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Kişiye Özel: Ada Dreams Boat Fethiye

Kişiye Özel: Ada Dreams History Kayaköy

Kişiye Özel: Ada Dreams Village Kayaköy

Kişiye Özel: Ada Dreams Island Şövalye AdasıE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.