AVUSTRALYA

Sidney, Cairns, Ayers Rock (Uluru)

Kişiye Özel Deneyim

Tamamen size göre belirlenen seçeneklerle oluşturulan bir tecrübe...

İlgi Alanı

Kültür, Doğa

Okyanusya

Güney Yarım kürede yer alan tek başına bir ada ülkesi Avustralya...

İstediğiniz tarih ve şekilde seyahatinizi planlayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Güney Yarım kürede yer alan tek başına bir ada ülkesi Avustralya.  Nefes kesici manzaraları, hareketli sahilleri, rahat hayat tarzı, kozmopolitan şehirleri ve gurme yemekleri ile ziyaretçilerini etkileyen bir ülke. Meşhur Opera Binası, limanı, köprüsü, Bondi plajı, dünyaca ünlü restoranları ve hareketli caddeleri ile dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak anılan Sidney; Aborijin yerlilerinin kutsal saydığı, güneşin doğuşu ve batışında kırmızı renge dönen, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan büyülü Uluru (Ayers Rock); mercanları, tropik balıkları, turkuaz renkli denizi, bakir adaları, yağmur ormanları ile Dünya Mirası listesinde yer alan Büyük Bariyer Resifi, tropik ormanların içinde, Mossman nehri kıyısında, ödüllü lüks eco lodge ve spa bu gezimizde keşfedeceğimiz yerler arasında.

Destinasyonda Öne Çıkanlar:

Sidney

 • Sidney’de bulunan 100’e yakın plajların en ünlülerinden olan Bondi Plajı, sörf tutkunlarının en gözde sahili.
 • Yüzlerce restoran, kafe ve alışveriş mekanına ev sahipliği yapan Darling Harbour (Darling Limanı)
 • 20. yüzyılın en önemli mimari eserlerinden biri olarak kabul edilen Sydney Opera Binası. Danimarkalı mimar Jørn Utzon tarafından dizayn edilmiş.
 • 134 metre yüksekliğiyle dünyanın en geniş çelik köprüsü olan Harbour Bridge.
 • Avustralya doğum yeri olarak tanımlanan The Rocks bölgesi, Sidney’in ilk yerleşimi olması nedeniyle tarihi ve kültürel anlam taşıyor.
 • Sidney körfezinde özel tekne ile unutulmayacak bir gezi.
 • Sidney’in 103 km batısında yer alan Blue Mountains, mistik ve vahşi dokusu ile, Avustralya’nın en büyük kanyonu. Okaliptüs ormanları, yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı manzaralar ve nesli tükenen hayvan türlerinin buluştuğu Blue Mountains, 2.000 yılında beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alıyor.
Cairns 
 • Mossman Kanyon Nehri kenarında bulunan Lüks Eko otelde ağaç evlerde konaklama. Yağmur ormanının kalbinde eşsiz bir tecrübe
 • Lokal Aborjinlerin ‘Wawu-karrba’ ya da ‘healing of spirit’ (ruhu iyileştirme) diye adlandırdıkları dünyanın en eski tropik yağmur ormanı büyüleyici Daintree Rainforest gezisi.
 • Milli Parkta kalabalıklardan uzak, özel bir yürüyüş yolunda, uzman rehber tarafından 135 milyon yıllık yağmur ormanının ekoloji ve faunası hakkında bilgiler
 • Queensland’in kuzey ucundan, Bundaberg’in tam kuzeyine kadar Avustralya’nın kuzey kıyı şeridi boyunca 2300 km’den fazla bir alana yayılmış Büyük Bariyer Resifi, yeryüzünde canlı yaratıklardan oluşan en büyük tek yapıdır.
 • Outer Barrier Reef’de 3 ayrı bölgede snorkel turu.
Ayers Rock 
 • Avustralya’nın neredeyse tam ortasında, çorak ve dümdüz ovada yer alan Ayers Kayası. Avustralya yerlileri Aborjinler için kutsal olan bu kaya, günümüzde Avustralya’nın sembollerinden biri haline gelmiş.
 • Aborjinler’in Uluru olarak adlandırdıkları bu kayanın gün içinde güneşin konumuna göre renk değiştirir, özellikle güneş batarkenki kızıl rengi çok güzel gözükür.
 • Kata Tjuta (The Olgas), Uluru gibi Aborjinler için kutsal olan diğer bir kayalık. Uzman rehber eşliğinde Mala kültürü hakkında bilgilendirilme ve erkeklerin yaptıkları tören alanlarının görülmesi
 • Aborjinlerin yaşadığı bu alabildiğine sonsuz görünümlü kırmızı çölde Uluru’nun etkileyici manzarasına karşı piknik keyfi.
 • Çok özel bir akşam yemeği : Sounds of Silence

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

DİĞER KİŞİYE ÖZEL TURLAR

Kişiye Özel: Ada Dreams Boat Fethiye

Kişiye Özel: Ada Dreams History Kayaköy

Kişiye Özel: Ada Dreams Village Kayaköy

Kişiye Özel: Ada Dreams Island Şövalye AdasıE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.