BİR PERA MASALI

Kitabın Yazarı Rehber Selçuk Eracun ile Pera Gezisi

Grup Turu

Yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışma deneyimi...

Kültür, Tarih

Türkiye


330 TL

1 Ekim 2020

Eski Yunanca’da “karşı tarafta, öte yanda” anlamına gelen “Pera” tarihi boyunca hep önemli bir kültür ve sanat merkezi olmuştur. Yıllar içerisinde farklı anıları biriktirmiş, kimi zaman hüzünlü kimi zaman insanın içini ısıtan hikayeler kulaktan kulağa anlatılmıştır. Pera’daki 25 binaya ait 25 hikâye tek kitapta toplandı. Destek Yayınları tarafından yayımlanan kitap “Bir Pera Masalı” ismi ile okuyucuları ile buluştu. Kitabın yazarlarından bir tanesi olan yazar- rehber Selçuk Eracun ile Pera gezisi.

Kimler gelip geçmedi ki Pera’dan…

Yüzlerce yıllık tarihinin kalın perdesi ardında ne hikâyeler, ne anılar ve ne büyük sırlar gizli aslında.

  • Aya Triada Kilisesi’nin mimarı Vasilaki İoannidis, azınlık ibadethanelerinde kubbe yasağının kalkmasından sonra neden en görkemli kiliseyi Pera’ya inşa etti?
  • Melek Sineması’nın yer göstericisiyken Türkiye’nin ilk güzeli seçilen Araksi Çetinyan, sinema artisti olmak için Amerika’ya gönderilecekken başına ne geldi?
  • Büyük Beyoğlu yangınında yok olan İmparatorluk Operası’nın sahne perdeleri İstanbul’un neresinde ortaya çıktı?
  • Tokatlıyan Oteli’nin eski uşağı, yeni sahibi Medovitch’in Nazi hayranlığının bedeli ne oldu da oteli satışa, kendini de ölüme götürdü?
  • Naum Tiyatrosu’nun kurucusu ve yazar Said Naum Duhani, neden 37 yıl boyunca kendini çatı katındaki bir daireye hapsetti?
  • Nâzım Hikmet’e “Havsalam almıyordu bu hazin hali önce” mısrasını yazdıran, “Ben ve Ötesi” şiirinde Necip Fazıl Kısakürek’e ilham olan Ağa Camii’nin avlusuna neden apartman yapılmak istendi?
  • 13. yüzyılda yoksulluk yemini etmiş keşişlerin kiliseleri yeni tramvay yolu için yıkılıp yeni kilisenin ilk taşı bile kutsandı ama neden Vatikan’dan yıllarca para gelmedi?

 Ve daha neler neler…

Tarihle, gizemlerle ve bilgiyle dolu bir Pera gezisine hazır mısınız?

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Tur Ücreti : Minimum 10 kişi için geçerlidir

Kişi Başı: 330 TL

Önemli Bilgiler

Gezimiz yürüyerek gerçekleştirilecektir.

Tur minimum 10 kişi, maksimum 15 kişi ile gerçekleştirilecektir.

Yürüyüş için rahat bir ayakkabı, mevsim koşullarına uygun kıyafet tavsiye edilmektedir.

Camii ziyaretleri için kadın katılımcılarımızın yanlarında başörtüsü getirmeleri önerilir.

GENEL ŞARTLAR

Turumuz günübirlik bir turdur. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda 3 (üç) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.  .

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Kilise ve camilerde bağışlar ve bahşişler

Kulaklık dinleme sistemi (tek seferlik kulaklık)

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar

Öğle yemeği

Şahsi Harcamalar

 

 Tur yürüyerek yapılacaktır, araç bulunmamaktadır.

 

ÖDEME VE İADE ŞARTLARI

Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.

Günübirlik turlarda tur hareket tarihine üç (3) günden az kala yapılan iptallerde, yerinize başkası bulunmaması halinde turun tamamı yanar.

DİĞER GRUP TURLARI

Grup Turu : Payitaht Edirne-17 Ekim 2020

İstanbul Tılsımları ve Efsaneleri -11 Ekim 2020

İstanbul Turu: Bir Pera Masalı -1 Ekim 2020

İstanbul Turu: Kariye’den Balat’a – 24 Eylül 2020E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.