YILBAŞINDA ALSACE TURU

Şarap bağları arasına konumlanmış minik ve renkli Hansel & Gretel'i anımsatan kasabaları ve ışıltılı Christmas pazarları...

Grup Turu

Yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışma deneyimi...

Tur Kategorisi

Şarap, lezzet, kültür, doğa

Avrupa

İçinden geçen kıvrımlı nehirleri, arnavut kaldırımlı sokakları ve tarihi köprüleri ile bölgenin şehirleri Strasbourg ve Colmar arasında rota çizerken, bölgenin tarihi minik kasabaları ve kalelerini gezip, tura özel planlanan lezzet duraklarında farklı tatlar keşfedeceksiniz.


1.820 EURO

28 Aralık 2019 – 01 Ocak 2020

Almanya’dan Ren Nehri ile ayrılan Alsace bölgesi her ne kadar Alman gibi görünse de tutkulu, Fransız milli marşının doğduğu bir Fransız bölgesi. Şarap bağları arasına konumlanmış minik ve renkli Hansel & Gretel’i anımsatan kasabaları masallardan çıkmış gibi özenli. Misafirperver halkı, sek ve tatlımsı beyaz şarapları, hem Alman, hem de Fransız mutfaklarından beslenmiş zengin bölge mutfağı ile damak tadını zenginleştirmek isteyen seyahat severler için geniş bir menü sunuyor. İçinden geçen kıvrımlı nehirleri, arnavut kaldırımlı sokakları ve tarihi köprüleri ile bölgenin şehirleri Strazburg ve Colmar konaklamak için seçilmiş şehirler. Bu şehirler arasında rota çizerken, bölgenin tarihi minik kasabaları ve kalelerini gezip, tura özel planlanan lezzet duraklarında farklı tatlar keşfedeceksiniz.

Bu lezzet durakları içerisinde, Lyon’un bouchonları, Brittany’nin creperieleri, ve Paris’in kafeleri gibi Alsace ile özdeşleşen, farklı yeme ve içme kültürü temsilcisi Winstublar da bu seyahat içerisinde keşfedilecek yerler arasında.

Bölge şarapları da kendine has özellikleri ile farklılık kazanıyor. Alsace Riesling, Pinot Gris ve Gewürtztraminer üzümleri, doğal şarap yapım teknikleri kullanılarak kendine özgü bir içim anlayışı sunuyor. Alsace’ın meşhur şaraplarının en iyi üreticisinde tadım yapılacak, bölge mutfağının temsilcileri olan Winstublarda bölgeye özgü yemekler ile eşleşmiş şaraplar deneyimlenerek yerel kültür hakkında bilgi sahibi olunacak.

Colmar, Kaysersberg ve civarındaki kasabalar ve Noel Pazarları ziyaretleri

 • Renkli evleri ve Venedik’i andıran kanalları ile masalsı şehir
 • Kaysersberg, Ribeauville gibi tarihi ortaçağ kasabaları

Strazburg

 • Ren Nehri kıyısındaki “Avrupa’nın başkenti” Strazburg’un keşfedilmesi
 • Şehrin merkezinde, trafiğe kapalı Regent Petite France’ta her iki yanından nehir akan 5 yıldızlı butik otelde konaklama

Şarap yolu ve lezzet durakları

 • Bölgedeki şarap üretimin geçmişi, çok eskilere, Roma dönemine kadar dayanır. Daha sonra kanlı savaşlar yüzünden üretim ara ara kesilse de bağlar her seferinde kendi küllerinden yeniden doğmuştur.
 • Colmar-Strazburg arasında yer alan minik renkli kasabalar ve Haut Koenigsbourg Kalesi
 • Bölge mutfağının temsilcileri Winstub’ların modernize temsilcilerinde yöreye özgü yemekler
 • Yerel şarap üreticisi ziyaret ve tadımı

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Minimum 12 kişi için geçerli olan fiyat :

2 kişilik odada kişi başı:  Euro 1820

Tek kişilik odada konaklama farkı:  Euro 680

Ön Ödeme: 820 Euro – rezervasyon anında

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Colmar’da veya Kaysersberg’te 5 yıldızlı otelde standard odalarda 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Strazburg’ta 5 yıldızlı Regent Petite France Hotel’de classic odalarda 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Özel araç ile ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel kokartlı Türk rehber eşliğinde geziler
 • 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 • 1 şarap tadımı
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Basel & Strazburg-İstanbul uçak bileti
 • Şahsi harcamalar ve yurtdışı çıkış harcı
 • Programda belirtilen yemeklerde alınan içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve içecekler

UÇUŞ BİLGİLERİ:

28 Aralık      İstanbul-Basel         TK1923 / 09:35-10:45

01  Ocak       Strazburg-İstanbul  TK1458 / 19:40-00:30

Vize: Schengen vizesi gerekmektedir

 

 

 

İptal koşulları: Turun başlangıcına 120 ila 60 gün kalana kadar yapılan iptallerde 500 Euro, 60 ila 30 gün kala yapılan iptallerde 800 Euro, sonraki iptallerde tur bedelinin tamamı yanacaktır. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

[recaptcha theme:dark size:compact]

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel

web tasarım: mare.design