Rhone Vadisi Şarap ve Lezzet Yolculuğu

Hem gözünüze hem de damağınıza hitap eden Dünya'nın önde gelen şarap bölgesi

Grup Turu

Yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışma deneyimi...

Tur Kategorisi

Şarap, Lezzet, Doğa

Avrupa

Hem gözünüze hem de damağınıza hitap eden Dünya'nın önde gelen şarap bölgesi


1780€

19 – 23 Ekim 2018

Fransa’ın ikinci en büyük şarap bölgesi olan Rhone vadisi, nehrin her iki kıyısında ismini aldığı nehrin her iki yakası boyunca uzanan bağları ve minik kasabaları ve özgün mimarisi ile görsel olarak da etkileyicidir. Dünyanın en iyi bazı şaraplarının çıktığı, Lyon’dan Camargue bölgesine kadar Luberon ve Provence bölgelerinden geçen bu bölge, kuzey ve güney olmak üzere ikiye ayrılır. Kuzeyde dik yamaçlara tutunmuş olan bağlar, güneyde yerini hafif eğimli ovalarda bol güneşin keyfini çıkaran üzümlere bırakır.

14üncü yüzyılın başına kadar Rhone vadisi Fransa ile Roma imparatorluğunun sınırı kabul ediliyordu. En önemli limanlardan olan Marsilya’ya denizaşırı ülkelerden gelen malların içerlere Rhone nehri yolu ile ulaştırılması, demiryolları gelişene kadar en önemli ticaret yolunu oluşturuyordu.

Aralarında güneyde Chateauneuf-du-Pape, kuzeyde Hermitage, Cote Rotie, Crozes-Hermitage gibi önemli bilgeleri barındıran Rhone vadisi şarapları dünyanın en iyi şarapları arasında anılmaktadır. Özellikle kuzeyde en önemli şarapların yapımında kullanılan, efsanevi Şiraz (Syrah) üzümü buraya tam tarihi bilinmemekle birlikte yaklaşık İÖ 250 yıllarında Romalılar tarafından getirildiği düşünülmektedir.

Kuzey Rhone bölgesi tam gövdeli Şirazları ile ünlüdür. En önemli bölgeleri Condrieu, Cote-Rotie, Hermitage, St Joseph, Cornas, Saint Peray ve Château Grillet olup, bu bölgelerden tipik ve önemli şaraplarını bu gezide tadarak, bölgelerin farklarını ve özelliklerini yerinde keşfetme fırsatını bulacağız. Hatta bir tadımımızda dünyanın farklı önemli Şiraz (Shiraz) üzümlerinden şarap yapan bir üreticide bu bölge ile diğer ülkelerde ürettikleri şarapları karşılaştırma fırsatı bulacağız, yani aynı üreticinin sunduğu Syrah ile Shiraz farkını deneyimleyeceğiz.

Güney Rhone vadisi ise şüphesiz dolgun muhteşem kırmızı Chateauneuf-du-Pape şarapları ile ünlü olup, Côtes du Rhône, Vacqueyras, Rasteau, Gigondas, Beaumes de Venise, Muscat de Beaumes de Venise, Lirac ve Tavel şarapları da bölgenin diğer öne çıkan şaraplarıdır. Bu seyahatimizde oldukça geniş bir üzüm ve şarap yapım yelpazesine izin veren Chateauneuf-du-Pape’da farklı tarzlardaki klasik ve modern üreticilerde tadım yaparak bölgenin farklı tarzlarını keşfedeceğiz. Seyahatimizde güney Rhone vadisinde farklı önemli bölgelerden de şaraplar tadarak bölgenin zenginliklerini deneyimleyecek, kendi şarap karışımınızı yapabileceğiniz bir atölye ile şarap yapımına dokunacak ve bağlar arasındaki bir piknikle de bu bölgenin her yönü ile keyfini çıkaracağız.

 • Rhone vadisi bağlarını ve minik kasabalarını keşfetmek
 • Bölgenin tipik şaraplarını tatmak
 • Syrah ile Shiraz farkını deneyimlemek
 • Üretilen şarapların tarihini ve işleyişini öğrenmek

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Tur Fiyatı:

Minimum 12 kişilik grupta geçerli fiyat:

Çift kişilik odada kişi başı: 1.780 Euro + THY uçuşları

Tek kişilik odada konaklama farkı: 480 Euro

Ödeme Bilgileri:

Ön ödeme: 750 Euro – Rezervasyon esnasında

Bakiye ödemesi: 3 Eylül 2018’e kadar

 

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

 • 2 gece 5 yıldızlı Le Prieure Hotel’de standart odada kahvaltı dahil konaklama
 • 2 gece 4 yıldızlı La Villeon Hotel’de standart odada kahvaltı dahil konaklama
 • 3 öğle yemeği (1 tanesi şarap üreticisinde bağlar arasında piknik olarak alınacak)
 • 2 akşam yemeği
 • 7 yerel şarap üreticisinde tadım
 • Valrhona çikolata üreticisi gezisi
 • Programda belirtilen şehir ve kasaba turları
 • Tüm tur ve havaalanı transferleri
 • Seyahat sigortası

 

Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler:

 • İstanbul – Marsilya ve Lyon – İstanbul uçak bileti
 • Otellerin şehir vergileri, günlük 2 Euro civarında, otelde ödenmesi gerekmektedir
 • Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler
 • Programa dahil olmayan tüm yemekler
 • Bahşişler ve kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Vize ücreti

Uçuş Bilgileri:

19 Ekim 2018   TK1365        İstanbul – Marsilya    08:25 – 10:55

23 Ekim 2018   TK1810        Lyon – İstanbul         18:20 – 22:30

Vize Bilgileri:

Schengen vizesi gereklidir.

İptal Koşulları:

Rezervasyon tarihinden sonra yapılan iptallerde 750 Euro, 30 günden az kalan sürede yapılan iptallerde tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

DİĞER GRUP TURLARI

Grup turu : Muhteşem Doğası İle Renkli Brezilya

Grup Turu: 2. Bayramda Tanzanya’da Büyük Göç

Grup Turu: 2. Bayramda Mistik Endonezya

Grup Turu: Kralların Ülkesi RajasthanE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel

web tasarım: mare.design