MADRİD ÇAĞDAŞ SANAT TURU

Sanatın altın üçgeni Reina Sofia Müzesi, Thyssen Bornemisza, Prado müzesi ve ARCO Fuarı 38. edisyonu

Grup Turu

Yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışma deneyimi...

Tur Kategorisi

Sanat, kültür

Avrupa

Sanatın altın üçgeni olarak adlandırılan Reina Sofia Müzesi, Thyssen Bornemisza, Prado müzesi gezileri ve Avrupa'nın en başarılı çağdaş sanat fuarlarından ARCO Fuarı'nın 38. edisyonu


1.980 EUR

24 – 28 Şubat 2019

İspanya’nın geniş ve zengin tarihine bakıldığında, sanatın ne kadar görkemli bir alan kapladığına şahit oluyoruz. Velasquez, Goya, Miro, Picasso, Dali ve Juan Gris gibi birçok efsanevi sanatçı bu topraklarda doğmuş. Kübist ressam Juan Gris’nin memleketi olarak bilinen Madrid bugün Avrupa’nın en başarılı çağdaş fuarlarından biri olan ARCO Madrid’e ev sahipliği yapıyor. 38. edisyonu gerçekleşecek olan fuarın bu yılki konuk ülkesi Peru, dolayısıyla Peru’dan ağırlıklı olarak galeri ve sanatçı katılımı olması bekleniyor.

Çağdaş sanatın önemli başkentlerinden Madrid’e, küratör Gülben Çapan ile birlikte, kendisinin bu seyahate liderlik yapacağı, ARCO’nun VIP davetiye ile gezilmesi yanında birçok yanı ile sanat dolu bir seyahat planladık. Madrid, sanatın altın üçgeni diye bilinen, Reina Sofia Müzesi, Thyssen Bornemisza ve Prado Müzesi gibi çok önemli sanat müzeleri ile sanatseverler için önemli bir destinasyon. Prado Müzesi’ndeki birçok eser İspanyol kraliyet ailesi tarafından toplanmış. Bunların arasında; sanat tarihinin yapıtaşları olan Valezquez’in “Las Meninas” ve “Bacchaus’un Zaferi”, El Greco’nun kendi cenazesini betimlediği “Çobanların Tapınması”, Rubens’in son yapıtlarından olan “Üç Güzeller” ve daha birçok eser sergilenmektedir. Thyssen Bornemisza Müzesi’nde en çok merak edilen eserlerden bazıları; Jan Van Eyck’den “The Annunciation”, Petrus Christus imzalı “Kuru Ağaçtaki Meryem Ana”, Picasso’dan “Elindeki Aynasıyla Soytarı”, kentsel yalnızlığın resmedildiği Edward Hopper eseri “Otel Odası” dır. Reina Sofia Müzesi’ndeyse görülebilecek en ünlü eser Pablo Picasso’nun “Guernica” isimli eseri. Müze ve sanat fuarının yanı sıra İspanyol bir çağdaş sanatçı stüdyosu ve heykel parkı da gezilecek ve görülecek yerler arasında olacak. Şehrin zengin tarihsel dönüşümleri aynı zamanda sanatçıları sokak sanatı konusunda da güçlendirmiş ve Madrid’i sokak sanatı açısından da çok önemli bir başkent haline getirmiş, ki programımızda şehrin bu yönüne de zaman ayıracağız.

Çağdaş sanatın kalbi Madrid ve “Sanatın altın üçgeni”

 • ARCO Madrid’in 38. edisyonunun VIP davetiyelerle ve küratör Gülben Çapan eşliğinde gezilmesi
 • Sanatın altın üçgeni olarak adlandırılan Reina Sofia Müzesi, Thyssen Bornemisza ve dünyanın en kapsamlı resim koleksiyonuna sahip Prado müzesi gezileri
 • Heykelleriyle uluslararası alanda koleksiyonerlerin dikkatini çeken başarılı İspanyol sanatçı Jaume Plensa’nın sergisi
 • Thyssen Bornemisza müzesinde ünlü ressam Balthasa Klossowski de Rola’nın retrospektifi
 • Tüm zamanların en önemli ve Picasso’nun yegane politik eseri olarak tarihe geçen “Guernica”

Sanat küratörü Gülben Çapan liderliğinde gezi

 • Grubun minimum 12 kişiye ulaşması durumunda bu seyahat sanat küratörü Gülben Çapan liderliğinde yapılacaktır
 • Gülben Çapan 1985’te İstanbul’da doğdu. İlk orta lise öğrenimini Cenevre’de tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun oldu ve Sanat Tarihi yandal yaptı. Londra’da gazetecilik üzerine Master yaptı. Akşam Gazetesi’nde sanat editörlüğü yaptı. ELLE, Grazia ve Hürriyet’te sanat yazıları yayımlandı. Alman lifestyle dergisi Spice’ın yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Istanbul Art Snob’u kurdu. İstanbul’da farklı galeri ve mekanlarda karma sergilerin küratörlüğünü yaptı. Şu an hala Türkiye’de birçok çağdaş sanatçı için danışmanlık yapıyor. Istanbul Art News ve DIKEN’de sanat yazıları yazıyor.

 

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

TUR FİYATI:

Minimum 12 kişilik grupta geçerli fiyat

2 kişilik odada kişi başı: EURO 1.980 + Türk Havayolları uçuşları

Tek kişilik oda farkı : EURO 540

Ödeme Bilgileri:

Ön ödeme : EURO 980 – rezervasyon anında Bakiye ödemesi : 23 Ocak 2019

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

 • Madrid’de 4 gece 5 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama
 • 3 öğle yemeği
 • 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen müze girişleri
 • 23 ve 24 Şubat günleri yarım gün “sanat rehberi” hizmeti
 • 24 ve 25 Şubat’ta yarım gün “tur rehberi” hizmeti
 • 26 Şubat’ta tam gün “sanat rehberi” hizmeti
 • Tüm tur ve havaalanı transferleri
 • Seyahat sigortası

Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler:

 • İstanbul – Madrid – İstanbul uçak bileti
 • Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler
 • Programa dahil olmayan tüm yemekler
 • Bahşişler ve kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Vize ücreti

 

Uçuş bilgileri:

24 Şubat 2019       İstanbul – Madrid             TK 1857 / 08:10-10:45

28 Şubat 2019       Madrid – İstanbul             TK 1860 / 18:10-00:25

Şu an için müsait olan güncel fiyat (Ekonomi) :

Kişi başı USD 101 + USD 182 vergiler + USD 30 servis ücreti

Vize:

Schengen vizesi gereklidir.

 

İptal koşulları :

Rezervasyon tarihinden sonra yapılan iptallerde EURO 980, 30 günden az kalan sürede yapılan iptallerde ise tur bedelinin tamamı cezaya tâbi tutulmaktadır. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

DİĞER GRUP TURLARI

Grup turu : Asturias’ın Lezzetleri

Bhutan & Kathmandu 2019

Grup Turu: Kendine Özgü Sicilya Adası

Grup Turu: Toskana Klasik Arabalar ile Nostaljik Yolculuk, 17 – 20 Ekim 2019E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel

web tasarım: mare.design