HİNDİSTAN'DA RENKLERİN FESTİVALİ HOLİ

Delhi-Udaipur-Jaipur-Agra

Grup Turu

Yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışma deneyimi...

Kültür, Fotoğraf, Festival

Kültür, Fotoğraf, Festival

Asya

Ülkenin lüks otelleri olan Taj Otel ve Taj Saray otellerinde unutulmaz bir Hindistan seyahati...

3.800 USD

16-24 Mart 2019

Doğu’nun bilge ülkesi Hindistan’da misafirperverliği ve masalsı atmosferi ile unutulmaz bir seyahat… Uçsuz bucaksız sınırlara kök salmış bir medeniyet, UNESCO kültür mirasları listesinde yer alan pek çok eser… Yüzyıllar boyunca birçok kültürün hüküm sürdüğü, mistik ve rengârenk bir ülke olan Hindistan, yıllardır dünyanın en çekici destinasyonlarından biri olmayı başarmıştır. Ülkenin kuzey batısında bulunan en renkli eyalet Rajasthan. Bir dönem Maharajaların ve Babür İmparatorluğunun paylaşamadığı büyülü bir çöl. Uzun yıllar Müslüman ve Hindu krallıkların yan yana yaşadığı, kültürlerin bir birbiri ile kaynaştığı zengin bir coğrafya. Dünyanın yeni 7 Harikası’ndan bir tanesi olan sonsuz aşkın simgesi Taj Mahal, tam karşısında tüm heybeti ile Agra kalesi, güneşin batışının rengine bürünmüş pembe şehir Jaipur, astronomi harikası Jantar Mantar, Ülkenin beyaz incisi Udaipur ve birçok kültürü içinde barındıran Delhi görülecek yerler arasında. Doğunun egzotik kumaşları, birbirinden değerli taşları ve mermer işçiliği ile zengin bir alışveriş ülkesi. Renklerin Festivali olarak bilinen ve tüm Hindistan’da büyük bir coşkuyla kutlanan Holi Festivalinde, halk rengarenk boyaları yüzlerine sürer, birbirlerinin vücutlarına atar, dualar, şarkılar, danslar ve törenlerle baharın gelişini kutlar. Üzerlerine dökülen ve etrafa saçılan boyalar, çok renkliliği ve yeniden doğuşu simgeler. Her yıl baharın gelişinde dolunay zamanı gerçekleşen Holi Festivaline, Rajastan’ın göller şehri Udaipur’da, Şehir Sarayındaki kraliyet töreni ve sokaklardaki kutlamaları izleyerek katılacağız.  Rajasthan’a özgü mutfağı, kültürü, renkli insanları ve Ülkenin lüks otelleri olan Taj Otel ve Taj Saray otellerinde unutulmaz bir Hindistan seyahati…

Kralların Ülkesi Rajasthan 
Ülkenin en büyük eyaleti Rajasthan, Türkiye’nin yaklaşık yarısı kadar büyüklüğündedir. Ülkenin ismini aldığı Indus Nehri vadisine yakın ve Pakistan ile komşudur. Eyaletin ortasında ülkenin en büyük çölü olan Thar Çölü yer almaktadır. Büyük bir bölümü yaşamaya elverişli olmasa da tarih boyunca en renkli ve zengin krallıkların paylaşamadığı bir coğrafya olmuştur. Geçmişinde bir çok egemen krallıklar nedeniyle bir çok kültürü içinde sentezlemiş farklı bir eyalet. Çölün ıssızlığında karşınıza çıkan dev kaleler, kentlere tepeden bakan saraylar, Müslüman ve Hindu motifleri ile bezenmiş anıtlar, muhteşem tapınaklar ve sürekli değişen coğrafyası ile konuklarını büyülemekte.

Renklerin Festivali Holi
Festival adına yaraşır bir şekilde gerçekleşiyor; Hint halkı rengârenk toprak boyaları, önce yüzlerine sürüyor daha sonra ise birbirlerinin vücutlarına atıyorlar. İnsanların üzerine dökülen, etrafa saçılan boyalar, baharın gelişiyle başlayan çok renkliliği ve yeniden doğuşu simgeliyor.
Festivalde her renk kendine göre anlam bir içerir:
Kırmızı   : Masumiyet
Yeşil         : Canlılık, enerji
Mavi         : Sakinlik ve ağrıbaşlılık
Sarı           : Dindarlık

Taj Mahal’in Kenti Agra 
Babür  İmparatorluğunun başkenti Agra. Sonsuz aşkın simgesi Taj Mahal.  Şah Cihan tarafından karısı Mümtaz Mahal için 17. yüzyılda beyaz mermerden yaptırılan, yapımı 22 sene süren,   dünyanın harikalarından sayılan anıt mezar. Anıt aynı zamanda farklı mimarisi ve süslemede kullanılan taşlar ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Dünyanın yeni 7 harikası arasında yer alan yapının mimarlarının Mimar Sinan’ın öğrencileri Mehmet İsa Efendi ve  İstanbullu İsmail Efendi olması, Taj Mahal’i bize daha da yakınlaştırmakta.  Oğlu tarafından hapsedildikten sonra hayatının geri kalanını karşısında yer alan Taj Mahal’i seyrederek geçiren Şah Cihan ve tutuklu olduğu Agra Kalesi.
İmparator Ekber tarafından, 16. yüzyılda başkent ve saray olarak yaptırılmış ve kısa bir süre sonra terk edilmiş, kırmızı kumtaşı şehri Fatehpur Sikri

Pembe Şehir Jaipur
Adını asker, astrolog ve aynı zamanda yönetici olan Mihrace Jai Singh’den alan Jaipur kızıl kum taşı mimarisi ile güneşin batışı rengine bürünmüştür. Jaipur merkezine 10 km kadar uzaklıktaki Amber Fort, bir tepenin üzerine kurulmuş muhteşem bir kale. Maharajaların ve ailelerin yaşadığı bu kale, zamanla eklenen kısımlarıyla bir saraya dönüşmüştür. Şehre pembe rengi veren bir diğer eser Şehir Sarayı (City Palace). Yıldızların konumları, yükseklikleri ve eğimleri ile güneş tutulmalarının hesaplanabildiği Jantar Mantar.  Buradaki en çok dikkati çeken alet ise 30 metre yüksekliğindeki güneş saatidir. Eskiden sarayın kadınlarının dışarıyı seyrettiği, pembe kumtaşından yapılmış Hawa Mahal.

Göller Kenti Udaipur
Hindistan’ın kalabalığından ve telaşından farklı romantik kent Udaipur. Kentin merkezinde yer alan Pichola Gölü.  1725 yılında granit ve mermerden ustalıkla yapılmış, saray duvarları   City Palace.  Fresko kaplı odaları, Kraliyet eşyaları, taş ve cam mozaikleri, işli kapıları ve renkli pencereleri ile birer sanat harikası.

Yeşillere Bürünmüş Başkent Delhi 
1911 yıllarında İngilizler tarafından başkent ilan edilerek inşa edilmiş olan Yeni Delhi. İngiliz mimarisinin ağırlık kazandığı sokaklar, bulvarlar. 1193’de yapılmış Hindistan’da en yüksek kule olan Qutab Minar, Taj Mahal başta olmak üzere büyük eserler kazandıran Şah Cihan’ın yaptırdığı, Chawri Bazaar yolunun başında bulunan ülkenin en büyük camisi Jama Mashid. UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Humayun’un anıt mezarı, 42 metre yüksekliğinde, taştan yapılmış ve zaferi sembolize eden India Gate, Parlamento Binası ve Cumhurbaşkanı’nın evi Rastrapathi Bhawan gezileri.

TAJ SARAY OTELLERİ:
Rambagh PalaceJaipur: İki asır boyunca Jaipur kraliyet ailesinin sarayı olan Taj Rambagh, 1957 yılından sonra ihtişamlı bir otele dönüştürülmüştür. Hint mimarisinin ve dekorasyonunun eşsiz bir örneği olan bu yapı orjinal halinden hiç bir zaman ödün vermemektedir.
Lake Palace – Udaipur: Pichole Gölü’nün üzerindeki Taj Lake Palace, Hindistan’ın en çok fotoğraflanan ve dünyanın en romantik otellerinden biridir. Otelde özel uşakların her türlü isteğinizi yerine getirdiği Taj Lake, masallardaki gibi bir atmosfere sahip.

 

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

(Minimum 10 kişi için geçerlidir)

2 kişilik odada kişi başı : 3.800 USD

Tek kişilik odada konaklama farkı: 1.900 USD

Ödeme bilgileri:
Ön ödeme Rezervasyon aşamasında– 1.500  USD

Bakiye ödemesi: 10 OCAK 2019’e kadar

Tur Fiyatına Dahil olan Servisler:

 • 7 gece programda TAJ otellerinde oda kahvaltı konaklama
 • Jaipur –Udaipur/ Udaipur -Delhi uçak biletleri
 • Klimalı ve lüks araçlar ile seyahat (Wolkwagen Crafter veya Toyota Coaster)
 • Giriş ücretleri
 • Tüm gezilerde İngilizce rehberlik hizmetleri
 • Udaipur’da tekne gezisi
 • Udaipur City Palace’de düzenlenecek yemekli Holika Dahan gecesine katılım
 • Amber Sarayına fil veya jiple ulaşım
 • Jaipur ve Delhi’de rickshaw ile geziler
 • Havaalanı ve otellerde bavul taşıma hizmetleri
 • 15 kişinin üzerinde katılımlarda Far’n Away Travel’dan gruba eşlik edecek tur lideri
 • Seyahat sigortası

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Servisler:

 • İstanbul – Delhi – İstanbul uçak bileti ücreti
 • Kişisel harcamalar (bahşişler, telefon, içecekler, …)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı çıkış fonları
 • Vize ücreti

Türk Hava Yolları 

TK 716  16MAR   IST-DELHI  20.55-05.15+1 (17 MAR)

TK 717  24MAR   DELHI-IST   06.55 – 11.30                    

                    

Vize: Hindistan Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Nisan 2013 itibari ile parmak izi uygulamasına başlamıştır.  Hindistan’ın online vize sistemine geçmesi halinde vizeler internet üzerinden alınacaktır.

İptal Koşulları: Seyahat tarihine 90 – 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %10’u, 60 – 45 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %30’u, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

DİĞER GRUP TURLARI

Grup turu : Asturias’ın Lezzetleri

Bhutan & Kathmandu 2019

Grup Turu: Kendine Özgü Sicilya Adası

Grup Turu: Toskana Klasik Arabalar ile Nostaljik Yolculuk, 17 – 20 Ekim 2019E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel

web tasarım: mare.design