Alsace Noel Pazarları ve Gurme

Şarap bağları arasına konumlanmış minik ve renkli Hansel & Gretel'i anımsatan kasabaları ve ışıltılı Christmas pazarları

Grup Turu

Yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışma deneyimi...

Tur Kategorisi

Şarap & Lezzet, Christmas Pazarları, Kültür, Tarih

Avrupa

Aralık ayına özel rengarenk süslenen sokakları ile masalsı bir yolculuk

1.520 EUR

8-12 Aralık 2017

Almanya’dan Ren Nehri ile ayrılan Alsace bölgesi her ne kadar Alman gibi görünse de tutkulu, Fransız milli marşının doğduğu bir Fransız bölgesi. Her mevsim farklı güzellikler sunan bölge Aralık ayında Christmas pazarlarının ışıltılı süslemeri ile coşkusunu sokaklara taşıyor. Şarap bağları arasına konumlanmış minik ve renkli Hansel & Gretel’i anımsatan kasabaları masallardan çıkmış gibi özenli. Misafirperver halkı, sek ve tatlımsı beyaz şarapları, hem Alman, hem de Fransız mutfaklarından beslenmiş zengin bölge mutfağı ile damak tadını zenginleştirmek isteyen seyahat severler için geniş bir menü sunuyor. İçinden geçen kıvrımlı nehirleri, arnavut kaldırımlı sokakları ve tarihi köprüleri ile bölgenin şehirleri Strazburg ve Colmar konaklamak için seçilmiş şehirler. Bu şehirler arasında rota çizerken, bölgenin tarihi minik kasabaları ve kalelerini gezip, tura özel planlanan lezzet duraklarında farklı tatlar keşfedeceksiniz.

Bu lezzet durakları içerisinde, Lyon’un bouchonları, Brittany’nin creperieleri, ve Paris’in kafeleri gibi Alsace ile özdeşleşen, farklı yeme ve içme kültürü temsilcisi Winstublar da bu seyahat içerisinde keşfedilecek yerler arasında.

Bölge şarapları da kendine has özellikleri ile farklılık kazanıyor. Alsace Riesling, Pinot Gris ve Gewürtztraminer üzümleri, doğal şarap yapım teknikleri kullanılarak kendine özgü bir içim anlayışı sunuyor. Alsace’ın meşhur şaraplarının en iyi üreticilerinde tadım yapılacak, bölge mutfağının temsilcileri olan Winstublarda bölgeye özgü yemekler ile eşleşmiş şaraplar deneyimlenerek yerel kültür hakkında bilgi sahibi olunacak

Şarap Tadımı

Bölgedeki şarap üretimin geçmişi, çok eskilere, Roma dönemine kadar dayanır. Daha sonra kanlı savaşlar yüzünden üretim ara ara kesilse de bağlar her seferinde kendi küllerinden yeniden doğmuştur. Tur içerisinde en iyi üreticilerde 2 farklı şarap tadımı yapılacaktır.

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Detaylı program talepleriniz için solda bulunan rezervasyon formunu doldurabilir, +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

 TUR FİYATI
Çift kişilik odada kişi başı: 1.520 Eur
Single Farkı: 410 Euro
Ön Ödeme: 520 Euro

Tur Fiyatına Dahil Olan Servisler:

 • Colmar’da 5 yıldızlı La Maison des Tetes’de 2 gece kahvaltı dahil konaklama (Deluxe Oda)
  Strazburg’da 5 yıldızlı Regent Petit France’da 2 gece kahvaltı dahil konaklama (Deluxe Oda)
 • Özel araç ile ulaşım hizmetleri
 • İngilizce rehber eşliğinde geziler
 • 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 • Michelin yıldızlı JY’s Restoran’da seçilmiş şarap ve içecekler dahil tadım menüsü
 • 2 şarap tadımı
 • Seyahat sigortası

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Servisler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Basel & Stuttgart – İstanbul uçak bileti
 • Şahsi harcamalar ve yurtdışı çıkış harcı
 • Programda belirtilen yemeklerde alınan içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve içecekler

UÇUŞ BİLGİLERİ

Türk Hava Yolları
8 Aralık TK1923 İstanbul-Basel  08.15 – 10.25

12 Aralık TK1926 Basel – İstanbul 18:10 – 22:10
* Güncel Bilet Fiyatı: 163 Dolar

(Kesim tarihine göre değişiklik gösterebilir ve mille alınabilir)

Vize: Schengen vizesi gerekmektedir

İptal koşulları: Turun başlangıcına 120 ila 60 gün kalana kadar yapılan iptallerde 400 Euro, 60 ila 30 gün kala yapılan iptallerde 600 Euro, sonraki iptallerde tur bedelinin tamamı yanacaktır. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

DİĞER GRUP TURLARI

Grup Turu: Bayramda Sicilya

Grup Turu: İsli Viski Tadımları ile İskoçya Adaları

Grup Turu: Lezzetleri ve Ortaçağ İzleri ile Umbria

Grup Turu: İnkaların İzinde PeruE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel

web tasarım: mare.design