LAPLAND'DA YILBAŞI

Türk Hava Yolları ile Rovaniemi Direkt Uçuşu

Fırsat Paketi

Özel anlaşmamız sayesinde uygun fiyatlı bir deneyim...

Safari, Doğa, Yılbaşı

Avrupa

3.990 EUR

29 Aralık-02 Ocak 2020

Kuzey Kutup dairesinde ve Baltık Denizi’nin kuzeydoğusunda yer alan Lapland (Laponya); ren geyikleri, husky köpekleri, ışık dansları ve aydınlık geceleri ile masalları andırıyor. Lapland’ın başkenti Rovaniemi’nin hemen dışında lüks cam igloo kulübe konaklamaları, bir doğa fenomeni olan kuzey ışıklarını sıcacık kulübenizin içinde seyredebilme şansı. Sevimli oldukları kadar gürültücü olan husky köpeklerinin çektiği kızaklarda yolculuk, beyaz bir ormanın içerisinde kar motorları ile sürüş keyfi, National Geographic tarafından ölmeden denenmesi gereken aktiviteler içerisinde yer alan buz kıran gemisi ile yolculuk. Yılbaşı eğlencelerinin en renkli üyesi olan Noel Baba’yı ziyaret edebilir, sevdiklerinize köyden kart gönderebilirsiniz. Gerçek bir kış masalına şahit olacaksınız.

 • Türk Hava Yolları ile direkt Rovaniemi uçuşu. Bekleme ve aktarma olmadan Lapland’ın kalbine uçuş
 • Rovaniemi kentinin hemen yanında masal diyarını andıran Santa Claus  Köyü
 • Ülkenin resmi Noel Babası ile tanışma şansı. Noel Baba’ya ait tek postane içinde “elf” kostümü giymiş görevliler aracılığı ile sevdiklerinize kart gönderebiliesiniz
 • Köyün içerisinde yer alan sayısız dükkandan Noel ve yılbaşı temalı hediyeler
 • Yılbaşı akşamı Rovaniemi kent meydanında havai fişek gösterileri eşliğinde kutlama
 • Geleneksel Lapon çadırında ateş etrafında ren geyiği yetiştiricilerinin keyifli hikayeleri ve ardından bu sevimli hayvanların çektiği kızaklarda yapılacak turlar
 • Her sene farklı bir konsepte yeniden inşa edilen Arctic Snow Hotel gezisi
 • Yerine duramayan ve gürültücü Husky köpekleri ile unutulmayacak safari
 • Akşam kuzey ışıkları avlamak için Lapland ormanlarında kar motorları ile safari, üçünci gün beyaza bürünmüş ormanda 2 saatlik sürüş keyfi
 • İsveç sınırında turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız
 Laponya
 • Avrupa’nın kuzeyinde, büyük bölümü Kuzey Kutup Dairesi’nin içinde yer alan bölgedir
 • Aurora Borealis (Kuzey ışıkları), güneşteki fırtınalar sonucu meydana gelip kutuplarda geceleri görülen renkli ve hareket eden ışıklardır. İnsanoğlunu her zaman büyülemiş ve insanlar bu olağanüstü doğa olayını görmek için binlerce kilometre yol kat etmeyi göze almışlardır
 Konaklama
 • Kuzey Kutup Dairesi’nde, Noel Baba’nın hemen yanında yer alan modern villalarda konaklama.  Bir tarafı boydan boya cam ve şık İskandinav tasarımı ile dekore edilmiş daireler. Yapılar, daha fazla alan ve lüks hissi veren cam iglo tipi konaklama birimleridir.
 • Superior Cam Dairelerin her birinde (44 m2) bir yaşam alanı, mini mutfak, cam tavanlı üst kat çatı katı ve özel Kaplıca spası ve saunası bulunmaktadır. 

 

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

4 GECELİK PAKET ÜCRET

Minimum 2 kişi için geçerlidir.

Yetişkin Kişi başı paket ücret: 3.990 Euro  / kişi başı

12 yaş altı çocuk ücret: 3.390 Euro (2 yetişkin ile aynı villada konaklama şartı)

3.Kişi (Yetişkin) Paket ücret: 3.590 Euro

Ödeme Koşulları:

Rezervasyon sırasında 1.750 Euro

Bakiye : 20 Ekim 2019

Ücret Kuralları:

** Paket ücrete dahil olan turlara, başka misafirlerin katılımları da olacaktır. Sadece size ait tur için özel çalışma yapılması gerekmektedir.  Özel Husky & Ren Geyiği ve Kar motoru tur taleplerinde minimum 8/10 kişinin toplam maliyeti talep edilmektedir.

 Fiyata Dahil Olan Servisler

– Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş / ekonomi sınıfı uçak bileti

– 5* Snowman World Class Resort Hotel’de 4 gece kahvaltı dahil konaklama

– 4 adet akşam yemeği ve 2 öğle yemeği

– Ren Geyiği kızak sürüşü ve çiftlik ziyareti (2 kişilik kızaklar)

– 30 dakikalık Husky kızak sürüşü (2 kişilik kızaklar)

– 1 saatlik kar motoru sürüşü

– Akşam kuzey ışıkları gezisi (2 kişilik kar motoru kullanılacaktır, 1 adet sürücü ve yolcu)

– Safari turları ve tarafınıza verilecek özel kar kıyafetleri 

– Özel Havalimanı transferleri

– Seyahat sigortası (3.000 Euro kapsam dahilinde)

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

– Programda belirtilmeyen öğle yemekleri

– Program dışında alınacak ekstra turlar

– Schengen vize ücreti

– Şahsi harcamalar

UÇAK BİLGİSİ:

Uçak bileti ekonomi sınıfı olarak pakete dahildir.

Vize : Finlandiya Türk vatandaşlarından Schengen vizesi talep etmektedir.

İptal Koşulları: Ön ödeme yapıldıktan sonraki iptallerde ön ödeme miktarı yanar.  60 günden az kala yapılan iptallerde paket ücretin tamamı yanar.

Seyahat Koşulları :

Seyahat koşulları özellikle çocuklu aileler düşünülerek hazırlanmış rahat bir programdan oluşmaktadır. Husky kızak ve kar motoru kullanımı için yaş sınırı bulunmaktadır. Çocuklar bu turlarda rehberin kullanacağı kızağın arkasında yolculuk etmek zorundadır.

Safariler sırasında tarafınıza bildirilen güvenlik kurallarına uymak mecburidir. Sizin güvenliğiniz önemli olduğu kadar kullandığınız Ren geyiği ve Husky kızaklarını çeken hayvanların da can güvenliğine azami düzeyde dikkat edilmektedir.

 

Kar motoru kullanımlarında oluşacak maddi hasarların sigorta kapsamında olması için dilerseniz tur öncesinde ek sigorta yaptırabilirsiniz.

DİĞER FIRSAT PAKETLERİ

Fırsat: Kamalaya Koh Samui’de SPA Paketi

Fırsat: Güney Lapland-3 gecelik Paketler

Fırsat: Rönesansın doğduğu kent Floransa Yaz 2020

Fırsat : Kaçkar Dağları’nda Helikopter KayağıE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel

web tasarım: mare.design