SACRED HOUSE KAPADOKYA

Bir Peri Masalı Kapadokya'da Mistik Yolculuk

Fırsat Paketi

Özel anlaşmamız sayesinde uygun fiyatlı bir deneyim...

İlgi Alanı

Doğa, şarap, lezzet

Türkiye

Kapadokya’nın gizemli dünyasını Rönesans mimarisiyle buluşturan Sacred House sihirli ve egzotik bir masal diyarı

200 Euro’dan başlayan fiyatlarla

01 Haziran – 31 Aralık 2020

Yer altı şehirleri, mağara evleri ve peri bacaları ile adeta açık hava müzesi görünümünde  olan Kapadokya’nın adı, Pers dilinde “Katpatukya”, “Güzel atlar diyarı” anlamına gelmektedir. Yüzey oluşumu milyonlarca yıl önce çevresindeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Hititler’in yaşadığı topraklar sonraki dönemlerde Hıristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuş, kayalara oyulan evler ve kiliseler, bölgeyi Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.

Kapadokya’nın kalbi olan Ürgüp’te bulunan Sacred House, 250 yıllık bir taş Rum konak restore edilerek otele dönüştürülmüş. Sacred House ismi sevgi, tutku, aşk veya inanç gibi güçlü duyguların, aynı zamanda kutsal bir güç taşıdığına inanılarak konulmuş. Medusa başı, Hint ve Kelt alfabesinden levhalar, pirinç yataklar, el yapımı komodin ve sandıklar, orijinal kilimler, yastıklar, avizeler gibi Yunan, Ermeni ve Osmanlı antika ve sanat eserleri ile bezenmiş odaları loş ve mistik atmosferi ile adeta sihirli ve egzotik bir masal diyarı. Kapadokya’nın gizemli dünyasını Rönesans mimarisiyle buluşturan Sacred House, büyük şehirlerin yaşattığı yorucu sistemlerden arınabileceğiniz, kendine ait bir ruhu ve enerjisi olan bir sığınak. Conde Nast Johansens tarafından iki kez dünyanın en iyi otelleri yarışmasında, “tasarım ve inovasyon” ve “servis kalitesi” dallarında ödüle layık görülen, klasik ve neo-klasik çizgilerin, romantizmin ana renkleriyle buluştuğu otel sıcak ve romantik bir ortam sunuyor.

Sacred House

 • Ürgüp’te bulunan lüks butik otel Sacred House, Kayseri Havalimanı’na 77 kilometre ve Nevşehir Havalimanı’na yaklaşık 47 kilometre mesafededir.
 • Tamamı birbirinden farklı dönem ve farklı antik Anadolu kültürlerinin izlerini taşıyan toplam 21 odası bulunmaktadır.
 • Antika mobilyalarla döşenmiş, Nietzsche’den Sartre’a, Schopenhauer’dan Camus’ya bir çok düşünürün yapıtlarının yer aldığı kütüphanesinde düşünsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
 • Angels & the Searchers Restaurant’ta Osmanlı, Ermeni ve Rum mutfaklarından farklı meze ve lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.
 • Bölgenin volkanik yapısından kaynaklanan yumuşak zeminin oyulmasıyla yapılan, yeraltı mağarasını andıran Roma havuzu, galerilerin içine gizlenmiş duşları, saklı masaj odaları ve hamamları ile büyüleyici spa’sı Inferno’da tüm yorgunluğunuzdan kurtulabilirsiniz.
 • 15 yaşından küçük çocukların kabul edilmediği otelde mistik atmosferi bozmamak için odalarda televizyon bulunmuyor.

Güzel atlar diyarı, Kapadokya

 • UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
 • Kapadokya’nın en yüksek noktasında bulunan Üçhisar’da etkileyici günbatımı manzarası
 • Korunaklı peribacaları ile 9.-13. yüzyıl arasında Hıristiyanlar için önemli bir ibadet yeri olan Zelve ve ilginç peri bacaları ile Paşabağı (Keşişler vadisi)
 • Güvercinlik vadisi ve Ihlara vadisinde yürüyüş keyfi
 • İpek Yolu üzerinde bulunan, 13. yüzyıla ait Selçuklu medeniyetinin mimari örneği Sarıhan Kervansarayı’nda sema gösterisi
 • Sıradışı peribacaları ve doğa harikası uçsuz bucaksız vadi manzaralarını izleyebileceğiniz balon turu
 • Türkiye’nin en uzun nehri Kızılarmak’tan toplanan çamura şekil verilen Avanos’ta çömlek atölyeleri
 • Günümüz sanat dünyasının ünlü “Land Art” tasarımcı ve uygulayıcısı olan Avustralya kökenli Heykeltraş Andrew Rogers’in eseri olan devasa taş heykeller

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

2 gecelik paketler (minimum 2 kişi için geçerlidir)

01 Haziran – 31 Aralık 2020

Deluxe oda (24-42 metrekare) : Euro   200.- kişi başı

Superior Deluxe oda (32-45 metrekare) : Euro   335.- kişi başı

Signature suite (38-67 metrekare) : Euro   665.- kişi başı

Sacred suite (66-74 metrekare) : Euro  1145.- kişi başı

** Konaklama tarihi 2020 yılı sonuna kadar geçerli olmak üzere, 30 Haziran’a kadar yapılan rezervasyonlarda %10 indirim uygulanır.

Dahil olan hizmetler :

 • 2 gece Sacred House Hotel’de kahvaltı dahil konaklama
 • Otele girişte San Sebastian cheesecake ve kahve ikramı
 • Otelde günbatımında çay ve kek ikramı

Dahil olmayan hizmetler :

 • İstanbul – Kayseri – İstanbul uçak biletleri
 • Kayseri Havalimanı – otel – Kayseri Havalimanı transferleri
 • Seyahat sigortası

İptal koşulları :

Giriş tarihinden 8 gün öncesine kadar iptal edilebilir.E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.