KUZEY LAPLAND, 3 GECELİK PAKETLER

Kakslauttanen Otel'de Keyifli Bir Kış Macerası

Fırsat Paketi

Özel anlaşmamız sayesinde uygun fiyatlı bir deneyim...

Doğa, Safari

Avrupa

1.420 € başlayan fiyatlar.

3 Ocak-30 Nisan 2020

Finlandiya’nın kuzey bölgesi Lapland’da keyifli bir kış macerası. Lapon kültürü ile tanışma. Berrak bir gökyüzü, kuzey ışıklarının en çok görüldüğü dönem. Karlar altında büyülü beyaz ormanlar. Kar motosikletleri ile safari, ren geyiklerinin yetiştirildiği çiftlik gezileri, husky köpeklerinin çektiği kızaklar ile hız denemeleri. Orman içerisinde farklı konaklama seçenekleri ile Kakslauttanen oteli. Kütük kulübelerde konaklama, şömine karşısında Finlandiya votkası. Kuzey ışıklarını yattığınız yerden seyredebileceğiniz cam igloo odalar, -5 derecede farklı bir uyku deneyimi geçirmek isteyenler için kardan yapılma klasik igloo odalar ya da cam igloonun görselliğini, kütük kulübenin rahatlığı ile birleştirmiş Kelo Igloo kulübelerde konaklama. Gerçek bir kış masalına şahit olacaksınız.

PROGRAM :

Gün 1: Ivalo havalimanına varış ve otele transfer. Batı Kısmı ahşap kulübelerde konaklama. Akşam yemeği.

Gün 2: Kahvaltı ardından 2 saatlik kar motoru ile safari. Öğleden sonra Ren Geyiği kızakları ile 2 saatlik safari. Akşam yemeği otelde.

Gün 3: kahvaltı ardından 2 saatlik Husky safari turu. Öğleden sonra serbest gün. Akşam yemeği otelde.

Gün 4: Havalimanına transfer.

LAPONYA:

Avrupa’nın kuzeyinde, büyük bölümü Kuzey Kutup Dairesi’nin içinde yer alan bölgedir.  Norveç, İsveç ve Finlandiya’nın kuzey kesimleri boyunca, Rusya’nın Kola Yarımadasına kadar uzanır.

OTEL:

Paketimizde kullandığımız Kakslauttanen oteli Finlandiya Laplandı bölgesinde yer almakta ve Kuzey Kutup çizgisine sadece 2502 km uzaklıktadır. Finlandiya’nın en büyük ulusal parkı Urho Kekkonen’nin hemen yanında yer almaktadır.  Çevresinde yer alan yaşam alanı dünyanın en temiz doğasından bir tanesine sahiptir. Otelin farklı konaklama seçenekleri mevcuttur.

Kuzey Işıkları (Borealis veya Northern Lights) 

Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır.

Kütük Kulübeler: Otelin Doğu ve Batı kısmında yer alan kütük kulübeler son derece rahat bir konaklama ortamına sahiptir. Orman içinde yer almasından dolayı ortama en çok uyan konaklama biçimi olarak gösterilmektedir. Kulübelerde şömine ve sauna bulunmaktadır. 2 ile 6 kişi kapasiteli farklı büyüklükte ağaç kulübeler bulunmakta.

Cam Igloo : Yarım bir futbol topunu andıran bu Igloo tiplerinde tüm tavan cam ile kaplıdır. Camın özelliği nedeniyle üstünde hiçbir zaman kar birikmez. Kuzey Işıklarını rahatlıkla izleyebileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir. Küçük Cam Igloo odalarda sadece tuvalet bulunmaktadır. Duş ve Sauna için farklı bir binayı kullanmanız gerekmekte. Ancak Büyük Igloo odalarda kendinize ait tuvalet ve duş imkanı bulunmaktadır.

Kelo Igloo: Yeni hizmete sunulan oda tipidir. Büyük bir kısmı ahşap kulübeden oluşmakta olan kulübenin bir kısmı Cam Iglo odalarda olduğu gibi camla kaplanmıştır. Camın altında 2 kişilik yatak bulunmaktadır. Bu konaklama tipi hem çok istek alması açısından hem de kısıtlı sayıda olması nedeniyle müsait tarihleri için çok erken rezervasyon yapılması gerekmektedir.

 

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

3 GECELİK PAKET ÜCRETLER (3 Ocak – 30 Nisan 2020)

Minimum 2 kişi için geçerlidir.

 Batı Köy konaklamalar (Yeni kulübelerin olduğu bölge)

2 GECE BÜYÜK KULÜBE + 1 GECE BÜYÜK CAM IGLOO KONAKLAMA

TARİHLER                                          YETİŞKİN    ÇOCUK

03.01-31.03.2020                         1.580 EUR    995 EUR

01.04-30.04.2019                         1.420 EUR    895 EUR

3 GECE KELO IGLOO KONAKLAMA           

TARİHLER                                          YETİŞKİN    ÇOCUK

04.01-31.03.2019                         1.927 EUR    1.170 EUR

01.04-30.04.2019                         1.790 EUR    1.210 EUR

Ücret Kuralları:

** Paket ücretler otelin yeni bölümü olan BATI kısmındaki büyük kulübe, Büyük Igloo ve Kelo Igloo baz alınarak hesaplanmıştır.

**Paket ücretler Christmas ve Yeni Yıl döneminde geçerli değildir.

**Çocuk ücreti, 2 yetişkin ile aynı odada konaklayan 12 yaş altı misafirlerimiz için geçerlidir.

**Pakete dahil olan turlar Kakslauttanen oteli tarafından organize edilmektedir. Tur sırasında sizden başka Kakslauttanen misafirleri de olacaktır.

** Farklı konaklama paketleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

Fiyata Dahil Olan Servisler

-3 gece kahvaltı dahil konaklama

-3 akşam yemeği

-2 saat Kar Motoru ile safari (2 kişilik kar motoru, paylaşımlı)

-2 Saat Ren geyiği safarisi

-2 Saat Husky safari

-Havalimanı transferleri

-Seyahat sigortası (1.500 Euro kapsam dahilinde)

 

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

-Türk Hava Yolları ve Fin Hava Yolları biletleri

-Öğle yemekleri

-Program dışında Kakslauttanen’de alınacak ekstra turlar

-Schengen vize ücreti

-Şahsi harcamalar

-Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat Koşulları :

Seyahat koşulları özellikle çocuklu aileler düşünülerek hazırlanmış rahat bir programdan oluşmaktadır. Husky kızak ve kar motosikleti kullanımı için yaş sınırı bulunmaktadır. Çocuklar bu turlarda rehberin kullanacağı kızağın arkasında yolculuk etmek zorundadır. Gezi, 5 yaşından küçük çocuklar için uygun değildir.

UÇUŞ BİLGİLERİ:

Türk Hava Yolları & Fin Hava Yolları

TK1761  ISTANBUL – HELSINKI  09.10-11.40

AY605    HELSINKI – IVALO  16.40-18.20

 

AY602    IVALO – HELSINKI   09.00-10.40

TK1762   HELSINKI – ISTANBUL  12.35-17.10

VEYA

AY604    IVALO – HELSINKI   13.55-15.25

TK1764   HELSINKI – ISTANBUL  18.10-22.35

Vize : Finlandiya Türk vatandaşlarından Schengen vizesi talep etmektedir.

İptal Koşulları: Ön ödeme yapıldıktan sonraki iptallerde ön ödeme miktarı yanar (%30). Seyahatten 61-120 gün önce yapılan iptallerde paket ücretin %50’si, 60 günden az kala yapılan iptallerde paket ücretin tamamı yanar.

 

DİĞER FIRSAT PAKETLERİ

Fırsat: Güney Lapland-3 gecelik Paketler

Fırsat: Rönesansın doğduğu kent Floransa Yaz 2020

Fırsat : Kaçkar Dağları’nda Helikopter Kayağı

Kişiye Özel: Hurtigruten Keşif Gemisi ile Kuzey Işıklarına Keşif Seyri 12 gece 13 günE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel

web tasarım: mare.design