ARGOS HOTEL KAPADOKYA

Bir Peri Masalı Kapadokya'da Mistik Yolculuk

Fırsat Paketi

Özel anlaşmamız sayesinde uygun fiyatlı bir deneyim...

İlgi Alanı

Doğa, şarap, lezzet

Türkiye

Kapadokya'ya son derece uyumlu mimarisi nedeniyle, ``içinden köy geçen otel`` olarak adlandırılan Argos Hotel'de tatil keyfi

250 Euro’dan başlayan fiyatlarla

01 Temmuz – 30 Kasım 2020

Yer altı şehirleri, mağara evleri ve peri bacaları ile adeta açık hava müzesi görünümünde  olan Kapadokya’nın adı, Pers dilinde “Katpatukya”, “Güzel atlar diyarı” anlamına gelmektedir. Yüzey oluşumu milyonlarca yıl önce çevresindeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Hititler’in yaşadığı topraklar sonraki dönemlerde Hıristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuş, kayalara oyulan evler ve kiliseler, bölgeyi Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.

Binlerce yıllık manastır yerleşkesi, buna bağlı mağara ve yer altı tünelleri ile tarihi konaklardan oluştuğu ve yıllar boyu erozyonun, keşişlerin, taş ustalarının nakış gibi işlediği bu coğrafya ile son derece uyumlu mimarisi nedeniyle, “içinden köy geçen otel” olarak adlandırılan Argos Hotel

Conde Nast Johansens’in “En İyi Manzara” ödülüne layık bulunmuş manzarasıyla konuklarını ağırlamayı bekliyor. Farklı istek ve ihtiyaçlara uygun oda tipleri, yenilenen menü ve konseptiyle bölgenin iddialı restoranlarından biri olan Seki Restaurant, lounge bölümündeki cafe-bar, şarap tadım alanı olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en zengin kavlarından birine dönüştürülen yer altı mahzeni, çeşitli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan Bezirhane gibi bölümleri ve Erciyes Dağı ve Güvercinlik Vadisi’ne hakim. Dünya otelcilik sektörünün en prestijli ödüllerinden olan International Hotel Awards tarafından “Türkiye’nin ve Avrupa’nın en iyi klasik/tarihi Kültür Miras oteli” ve “Türkiye ve Avrupa’nın en iyi sürdürülebilir oteli” ödüllerine layık görülmiştür. Ayrıca World Luxury Hotel Awards tarafından “Türkiye’nin en iyi lüks oteli” ve “Türkiye’nin en iyi kültürel Miras oteli” kategorilerinde ödüllere layık görülmüştür.

Argos Hotel, Kapadokya

 • Lüks butik otel Argos Hotel, Kayseri Havalimanı’na 90 kilometre ve Nevşehir Havalimanı’na yaklaşık 35 kilometre mesafededir.
 • Wine Spectator “Mükemmellik ödülü” sahibi Seki Restaurant, şarap mahzeni, manzarası ve leziz yemekleriyle hem damağa hem de göze ve ruha hitap ediyor.
 • Özenle restore edilerek lüks yaşam alanlarına dönüştürülen, eşsiz doğa manzaraları sunan 7 konaktan oluşan otelde toplam 51 oda bulunuyor.

 Güzel atlar diyarı, Kapadokya

 • UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
 • Kapadokya’nın en yüksek noktasında bulunan Üçhisar’da etkileyici günbatımı manzarası
 • Korunaklı peribacaları ile 9.-13. yüzyıl arasında Hıristiyanlar için önemli bir ibadet yeri olan Zelve ve ilginç peri bacaları ile Paşabağı (Keşişler vadisi)
 • Güvercinlik vadisi ve Ihlara vadisinde yürüyüş keyfi
 • İpek Yolu üzerinde bulunan, 13. yüzyıla ait Selçuklu medeniyetinin mimari örneği Sarıhan Kervansarayı’nda sema gösterisi
 • Sıradışı peribacaları ve doğa harikası uçsuz bucaksız vadi manzaralarını izleyebileceğiniz balon turu
 • Türkiye’nin en uzun nehri Kızılarmak’tan toplanan çamura şekil verilen Avanos’ta çömlek atölyeleri
 • Günümüz sanat dünyasının ünlü “Land Art” tasarımcı ve uygulayıcısı olan Avustralya kökenli Heykeltraş Andrew Rogers’in eseri olan devasa taş heykeller

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

2 gecelik paketler (minimum 2 kişi için geçerlidir)

01 Temmuz – 31 Ağustos 2020

01 Kasım – 30 Kasım 2020

Kaya oda (17-25 metrekare) : Euro 250.- kişi başı

Deluxe oda (35-44 metrekare) : Euro 310.- kişi başı

Suite (65 metrekare) : Euro 520.- kişi başı

Splendid Suite (65-120 metrekare)

3304 no’lu oda : Euro  895.- kişi başı

3305 no’lu oda : Euro 1040.- kişi başı

3105 no’lu oda : Euro 1220.- kişi başı

3306 no’lu oda : Euro 1780.- kişi başı

01 Eylül – 31 Ekim 2020

Kaya oda (17-25 metrekare) : Euro 275.- kişi başı

Deluxe oda (35-44 metrekare) : Euro 355.- kişi başı

Suite (65 metrekare) : Euro 595.- kişi başı

Splendid Suite (65-120 metrekare)

3304 no’lu oda : Euro  895.- kişi başı

3305 no’lu oda : Euro 1040.- kişi başı

3105 no’lu oda : Euro 1220.- kişi başı

3306 no’lu oda : Euro 1780.- kişi başı

Dahil olan hizmetler ve Traveller Made üyeliğimizin sağladığı avantajlar :

 • 2 gece Argos Hotel’de kahvaltı dahil konaklama
 • Girişte odaya bir şişe yerel şarap ikramı
 • Girişte odaya meyve sepeti ikramı
 • Öğlene kadar devam eden odaya Türk kahvaltısı servisi

Dahil olmayan hizmetler :

 • İstanbul – Kayseri – İstanbul uçak biletleri
 • Kayseri Havalimanı – otel – Kayseri Havalimanı transferleri
 • Seyahat sigortası

İptal koşulları :

Giriş tarihinden 15 gün öncesine kadar iptal edilebilir.E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.