AQUA EXPEDITIONS İLE AMAZON MACERASI

Aqua Expeditions, Benzersiz bir keşif arayan modern maceracılara özel

Fırsat Paketi

Özel anlaşmamız sayesinde uygun fiyatlı bir deneyim...

Doğa, Kültür, Nehir Teknesi

Güney Amerika

3.525 USD

3 Ağustos 2020-31 Aralık 2021

Amazon’u gezmek unutulmaz bir deneyimdir ve bunu lüks Aqua Expeditions tekneleri ile gerçekleştirmek hafızalardan silinmeyecek farklı bir tecrübedir. Birinci sınıf bir hizmetin sunabileceği olanaklar da dahil olmak üzere, gemideki profesyonel ekibin katılımıyla seyahat boyunca rahatlamanın ve maceranın tadını çıkarın. Doğada son derece deneyimsel olan her Aqua Expeditions yolculuğu, uzman rehberli küçük grup gezileri, birebir mürettebat-konuk oranı ile olağanüstü hizmet, sürdürülebilirlik ve korumaya odaklanma, çağdaş gemi tasarımı bir anlayışı kapsamaktadır. Seyahatiniz sırasında uzman doğa bilimci rehberler eşliğinde Amazonların florasını ve faunasını yakından tanıyacak, bin bir renkteki kuşları gözlemleyebilecek, efsanelere konu olmuş pembe yunuslar ile tanışacak, pirana balıklarını avlayabilecek ve halen orman hayatını yaşayan yerli halk ile bir gün geçireceksiniz.

Neden Peru Amazonları ve Neden Aqua Expetidions ?

Amazon, 550 milyon hektarlık yüz ölçümü ile dünyanın en büyük yağmur ormanıdır ve aynı zamanda karada en büyük biyolojik çeşitliliğe sahip bölge olarak da bilinir. Böyle muazzam bir yüzey alanına sahip bu inanılmaz ekosistem, Güney Amerika’daki dokuz ülkeye yayılıyor: Brezilya, Bolivya, Peru, Ekvador, Kolombiya, Venezuela, Guyana, Surinam ve Fransız Guyanası. 40.000 bitki türü, 3.000 balık türü, 1.500 kuş türü ve 370 sürüngen de dahil olmak üzere Amazon yağmur ormanlarında gezegendeki bilinen 10 türden 1’i bu coğrafyada bulunmaktadır. Ayrıca, bu bölge, ziyaretçilerin jaguarlar, pembe nehir yunusları ve harpy kartallar gibi dünyanın nesli tükenmekte olan bazı türlerini vahşi doğada bulma fırsatına sahip oldukları son yer haline geldi.

Neden 1: Lüks Seyahatin Merkezi   
Peru Amazon’da yelken açan Aria Amazon ve Aqua Nera gibi lüks bir nehir gemisinde vahşi doğanın ortasında beş yıldızlı lüks servis ile kendinizi şımartabilirsiniz
Neden 2: Sorunsuz İnternet Erişimi
Her ne kadar Peru Amazonları’na ulaşmak için binlerce kilometre yol kat etseniz de, balta girmemiş ormanların ortasında da olsanız gemiden dış dünya ile bağlantınız siz istemedikçe kopmayacak
Neden 3: En Büyük Koruma Alanı
Dünyanın en büyük sular altında kalan ormanı Pacaya-Samiria Ulusal Koruma Alanı
Neden 4: Amazonların Doğum Yeri
Pacaya-Samiria Ulusal Koruma Alanı’nın doğu ucunda Amazon nehrinin “doğduğu” yerdir.
Neden 5: Amazon Mutfağı
Perulu şef Pedro Miguel Schiaffino, Güney Amerika mutfak yetenekleri ve Amazon mutfağının şampiyonu.
Neden 6: Tüm Yıl Mükemmel Zamanlama
Peru Amazon’da iki önemli mevsim var: Haziran’dan Kasım’a kadar süren “Düşük su mevsimi” ve Aralık’tan Mayıs’a kadar “Yüksek  su mevsimi” . Düşük Su Mevsiminde,  orman yollarına kolayca erişilebilir, yürüyerek deneyimlemeleri için daha fazla fırsat sunar. Düşük Su Seviyesi  döneminde daha az sivrisinek görülür. Yüksek Su Seviyesi döneminde ise tekne ile ormanın içlerine kadar ulaşabilme imkanı sunulmaktadır. Bu dönemde bir çok yürüyüş parkuru sular altında kaldığından aynı manzaraları güvertenizin lüks konforu eşliğinde gözlemleyebilirsiniz.

Aria Amazon Teknesi

Yenilikçi mimar Jordi Puig tarafından tasarlanan Aria Amazon, Amazonu ve ünlü Pacaya-Samiria Ulusal Koruma Alanı’nı konforlu ve lüks keşfetmek için özel olarak inşa edilmiştir.  Amazon nehri ve yağmur ormanı ortamını en doğal şekilde yaşamanızı sağlamaktadır. Teknede, tavandan tabana pencerelere sahip 16 geniş süit konuklara Amazon’un görkemli nehri ve yağmur ormanlarının tam bir görünümünü sunuyor.  Peru’daki Amazon’un ürün ve malzemelerini kullandığı bilinen en başarılı şeflerden Pedro Miguel Schiaffino tarafından yaratılan kapsamlı bir yemek menüsü ile konuklar Peru mutfağının en iyisini tadabilirler.

Aqua Nera Teknesi

Aqua Expeditions şirketine yeni katılmış olan butik nehir gemisi ile farklı Amazon tarzını ve lüksünü kucaklayın.   Aqua Nera, Peru Amazonları’nın mistik blackwater  lagünlerinden tasarım ilhamı alıyor ve Aqua Expeditions yolcu gemilerinin bilindiği çağdaş tarzın ve cömert iç mekanların ayırt edici özelliklerini taşıyor. Aqua Nera’da, ödüllü mimarlar Noor Design, her alanı mükemmelliğe dönüştürmüş durumda. Geminin 20 geniş Tasarım Süiti, Amazon sakinliği hissi verirken, sosyal alanlar zarif dokunuşuyla zarafet sergiliyor. Yolculuk, Peru’nun en iyi şeflerinden Pedro Miguel Schiaffino’nun mutfağı, yerli Amazon ürünlerinden rafine yemekler ile misafirlerine eşsiz lezzetler sunmaktadır.

Bu seyahati size özel tasarlayalım

Bu destinasyon için tamamen size özel bir seyahat oluşturabiliriz. Talepleriniz için +90 212 2499244 ofis telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir, yahut info@farnaway.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişim bilginizi paylaşırsanız, seyahat danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak seyahatinizi tasarlamaya başlayacaktır.

ARIA AMAZON TEKNESİ PAKET ÜCRETLERİ (KİŞİ BAŞI)

2020 & 2021 DÖNEMİ

3 GECE / 4 GÜN NEHİR TURU4 GECE / 5 GÜN NEHİR TURU
YÜKSEK SU MEVSİMİDÜŞÜK SU MEVSİMİYÜKSEK SU MEVSİMİDÜŞÜK SU MEVSİMİ
ALT GÜVERTE 3.525 USD 3.525 USD 4.700 USD4.700 USD
ÜST GÜVERTE 3.675 USD3.675 USD4.900 USD4.900 USD

*** Paket ücretler kişi başıdır.

*** Düşük Su Dönemi: Haziran – Kasım, Yüksek Su Dönemi: Aralık – Mayıs

*** 16 Dizayn suite. Tüm kabinler 23 metrekare genişliğindedir. Bağlantılı kabinler mevcuttur.

*** 7 yaş ve üzeri çocuklar kabul edilmektedir. 7-12 yaş arası çocuklar için (3. Kişi olarak, Sofa yatak konaklamalı) 500 USD indirim uygulanmaktadır.

*** 3. Kişi yetişkin (sofa yatak konaklamalı) 200 USD indirim uygulanmaktadır.

*** Tek kişilik suite farkı sadece yetişkin ücreti üzerine %25 eklenerek hesaplanmaktadır.

3 gece veya 4 gece olarak alınacak Tekne paketinde tam pansiyon konaklama

Ödeme Koşulları:

Rezervasyon sırasında kişi başı 450 USD Ön ödeme

Tura 90 gün kala bakiye.

 

İptal Şartları: 

Tur tarihine;

120 gün ve daha fazla sürede yapılan iptallerde 250 USD iade edilmez.

120-90 gün arasında yapılan iptallerde ön ödeme bedeli olan 400 USD iade edilmez

90 günden az kalmış olan seyahat iptallerinde iade bulunmamaktadır.

DİĞER FIRSAT PAKETLERİ

Fırsat : Prima Donna Patara (Adults Only)

Fırsat : Villa Mahal Kalkan (Adults Only)

Fırsat : Gökçe Gemile Fethiye

Fırsat : Hillside Beach Club FethiyeE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2017 Far'n Away Travel

web tasarım: mare.design