FARKIMIZ

Neden Far'n Away?

Far’n Away Travel 2006 yılında kuruldu ve o zamandan bugüne kadar da büyüyerek kişiye özel ve butik seyahatler organizasyonu alanında hizmet vermeye devam ediyor.

Kişiye özel seyahatler organize etmek ana uzmanlık alanlarımızdan ve ‘farklı’ yaptığımız işlerden birisi. Kişinin zevklerine uygun oteller, restaurantlar, gösteriler, konserler ve aktiviteler seçiyoruz. İstediği yoğunlukta bir program hazırlıyoruz. Sabah tura çok erken başlamak istemiyorsa veya biraz da alışveriş, masaj, deniz ve dinlenme için serbest zaman istiyorsa programın akışı ona göre ayarlanıyor.

Genelde grup turlarını tercih etmeyen, kendi temposunda ve zevkine göre gezmek isteyen, pek çok ülke gezmiş, yeni destinasyonları keşfetmek isteyen, kültür ve doğa turizmine meraklı kişiler bize geliyor. Grup turlarımızda da benzer zevkleri olan, birbirleri ile uyumlu kişiler bir araya geldiğinden, çok sıkı arkadaşlıklar oluşuyor ve daha sonraki gezilerde de birlikte seyahat ediliyor. Müşterilerimiz çoğunlukla düzenli olarak bizimle gezen kişiler, yeni müşterilerimiz de tanıdıklarından referans ile gelenler.

Önce müşterimizin nasıl bir tatil hayal ettiğini anlayıp, sonra bazı tavsiyelerde bulunuyoruz. Mevsime, bütçeye ve kişinin tarzına göre alternatifler sunuyoruz. Müşterimizin ilgi alanı tarih, kültür, doğa veya deniz ise buna göre program hazırlıyoruz. İsterlerse bütün otel, uçak, transfer, tur, restaurant, konser, vs. rezervasyonlarını yapıyoruz, isterlerse bunlardan sadece bir kısmını. Grup turlarımızda da isteyen farklı uçaklarla gelebiliyor veya mille bilet alabiliyor, seyahati uzatmak isteyenlere de programa ek başka yerler sunuyoruz.

Rotayı belirlerken, mevsimin uygunluğu, gün sayısı, uçuş bağlantıları, planlanan bütçe, kişilerin tarzları ve isteklerine uygunluğuna dikkat ediyoruz. Aynı ülke için hazırladığımız programlar her seferinde farklı oluyor. Daha kısa zamanda daha çok yer görmek isteyenle, daha geniş zamanda rahat bir şekilde gezmek isteyen kişilere farklı rotalar öneriyoruz. Kendimizi müşterinin yerine koyup, onların tercihlerine uygun şekilde programı hazırlıyoruz. Grup turlarında da aylar süren araştırmalar ve hazırlıklar sonucu rotaları belirliyoruz.

Grup turlarımızın diğer paket turlara göre farkı, grup sayısının küçük olması, bütün turların dahil edilmesi ve en kaliteli ve merkezi, çoğunlukla butik otellerin kullanılmasıdır. Gidilen yerlerde çok özel restaurantlar ve oteller seçiyoruz. Müşterilerimizin çoğunluğunu gurmeler veya yemeğe özen gösteren kişiler oluşturduğu için özellikle restaurant seçimlerine çok dikkat ediyoruz.

Grup turlarında şehir, kültür, doğa, varsa deniz, eğlence ve alışveriş için serbest zamanı mümkün olduğunca dengelemeye çalışıyoruz. Böylece gidilen ülkenin pek çok farklı yönü tanınmış oluyor. Aktiviteyi seven gruplara rafting, trekking, buzul yürüyüşü, ATV, sky diving gibi heyecanlı alternatifler sunuyoruz. Tapınakta akşam yemeği, orman içinde yürüyüşten sonra bir tapınağın tepesinden güneşin doğuşunu seyretme, safaride mobil kamplarda lüks çadırlarda konaklama veya çölde yıldızların altında Bedevi gecesi gibi sıra dışı aktiviteler de hazırladığımız programlara renk katıyor.

Sadece bir tur değil, bir deneyim tasarlıyoruz. Kalınan yerler, yenilen yemekler, içilenler, bunların zaman ve sıralaması, birlikte seyahat edilen kişiler ve grubun uyum ve kaynaşması da tüm bu tasarlanan deneyimin birer parçası. Seyahat acentasının sahipleri olarak biz de müşterilerimizle birlikte gezilerin önemli bir kısmına katılıyoruz ve herşeyin tasarlandığı gibi yürümesi için yerinde de müdahale edebiliyoruz.

Tur programlarımızı biz oluşturuyoruz, hazır program alıp satmıyoruz. Tüm turlarımız, gerek bireysel, gerek grup turu olsun, detaylı araştırmalar sonucu bizim tarafımızdan tasarlanmıştır.

Far’n Away, Traveller Made tarafından yılın en iyileri arasında gösterildi

Lüks seyahat sektöründeki en iyi oteller, servis sağlayıcıları ve özel davet ile seçilen seyahat acentelerinin üye olduğu Traveller Made® network ağı, Mart 2019’da 14 ayrı kategoride dünyanın en iyilerini açıkladı. Üç sene üst üste aynı ödüle aday gösterildikten sonra Far’n Away Travel’ın yönetici ortakları Meltem ve Levend İskit, 390 acente arasında ‘Destinasyon Bilgisi’ konusunda dünyanın en iyileri seçildi. Traveller Made’e üye olan otel ve destinasyon partnerlerinin oylamaları sonucu, dünyanın en prestijli şirketlerinin de olduğu bir platformda bu ödülü bir Türk şirketi olarak almış olmak bizi son derece gururlandırdı. Ayrıca şirketimizdeki tüm seyahat danışmanlarımız eksiksiz olarak Traveller Made’in en üst seviye seyahat tasarımcıları olarak değerlendirildiler.

Meltem & Levend İskit’in bu ödüle dair HELLO! dergisine verdiği röportajı buradan okuyabilirsiniz.

KİŞİYE ÖZEL SEYAHAT DANIŞMANLIĞI ve ORGANİZASYONLARI

GRUP TURLARIE-BÜLTEN ÜYELİĞİ

* ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Telefon numaranız sadece acil durumlarda kullanılacak ve hiçbir şekilde başka bir kişi veya kurumla paylaşılmayacaktır.© Copyright 2020 Far'n Away Travel. | Tüm Hakları Saklıdır.